Antalya
05.05.2022
A
GÜNDEM , SPOR
Hayali Milli Takım
Hayali Milli Takım

Sezon başında Gaziantep’ten transfer edilen ve gösterdiği performansla dikkat çeken Güray Vural, 34 yaşında olmasına rağmen hayalinin Milli Takım’a davet edilmek olduğunu söyledi. Başarılı sol bek, Nuri Şahin’den övgüyle bahsetti

Antalyaspor’un sezon başında Gaziantep FK’dan transfer ettiği Güray Vural, 34 yaşında olduğunu ve hala Milli Takım’a davet edilmenin hayali ile çalıştığını söyledi. A Milli Takım’da genç isimlere şans verilmesine rağmen çok çalışarak tekrar davet edilmeyi başladığını belirten sol bek oyuncusu, kulüp dergisine yaptığı açıklamalarda takımın durumu ve geleceği ile ilgili önemli mesajlar verdi.

SAKATLIKLARIN ETKİSİ

Her Türk futbolcusu gibi hedefinin milli takım olduğunu belirten Güray, "Şu anda milli takımda gençleşme dönemi var ama her zaman hedefimde milli takım olmuştur. Davet edildiğimde kalıcı olamadım, sakatlıklarım çok etken oldu. Ama hala milli takım forması giymeyi hayal ediyorum. Milli takım bizim için bir bayrak görevi. Sonuçta benim yaş grubumdan insanlar da oraya gidiyor. Beni ne zaman çağırırlarsa tabii ki çok mutlu olurum. Biz kendi performansımızı takımımıza verelim, ondan sonra uygun görürlerse zaten çağırırlar" diye konuştu.

NURİ ŞAHİN GİBİ İSİMLER…
Nuri Şahin'in Antalyaspor’da futbol sorumlusu olarak göreve başladığı ilk günden itibaren ağırlığını hissettirdiğini belirten Güray Vural, “Görevine hazır olduğunu daha ilk günden bize hissettirdi. Her geçen gün de taktik disipliniyle, rakip analizleriyle, yaptırdıklarıyla, bize anlattıklarıyla kendisini bize hatta tüm Türkiye'ye gösterdi. Her gün gelişen ve kendisini geliştirmeye adayan birisi. Bence hem Türkiye'de hem milli takımda çok önemli işler başaracak. Avrupa'da bir takım çalıştıracağını da düşünüyorum. En büyük başarıları hak ediyor. Artık böyle isimlerin, gerçekten çalışan insanların, genç hocaların piyasada olması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

TEKNİK DİREKTÖR OLMAK İSTİYOR

xFutbolu bıraktıktan sonra teknik direktör olmayı çok istediğini vurgulayan Güray Vural, "Futbola ilk başladığımdan beri bunu düşünüyorum. Bu açıdan kendime inanıyorum ve güveniyorum. Bununla ilgili birikimlerimi de yapıyorum. Tabi Türkiye'de hoca olmak çok kolay değil. Olabileceğim en üst seviyede hocalık yapmaya çalışacağım. Çalıştığım hocaların yaptırdığı ve beğendiğim idmanları, taktik konuşmaları not alıyorum. Bir defterim var, her şeyi oraya yazıyorum. Nuri Hocamızdan da aldığım şeyler var. Bu konuları kendisiyle de konuşuyorum. İnşallah ileride olurum" diye konuştu.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: