Antalya
30.04.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Bir haftada 2 hırsızlık
Bir haftada 2 hırsızlık

Kent merkezinde bir esnafın iş yerinin önünde duran klima motoru çalındı. Görüntüleri kamera ile tespit edilen 2 hırsız 1 hafta sonra yeni aynı dükkana gelerek daha önce unuttukları hortumu çaldı.

Muratpaşa İlçesi Elmalı Mahallesi 4.sokakta Emin Dere’ye ait lokantada 1 hafta içinde 2 hırsızlık olayı yaşandı.  Görüntüleri kamera ile tespit edilen maskeli ve kapüşonlu 2 hırsız,  Dere’nin 25 bin lira vererek satın aldığı ve montajını yaptırdığı klimanın motor ünitesini çaldı. Motoru 2 dakika içinde sökerek götüren 2 hırsız, hortumu unuttuklarını fark edince 1 hafta sonra yine aynı dükkana gelerek bu kez hortumu çaldılar.

KULLANAMADAN ÇALINDI

Yaşanan olayın ardından polise şahıslar hakkında şikâyetçi olan Emin Dere, klima motoruna muhafaza yaptırmadığına pişman olduğunu söyledi.M ahallede komşularının da hırsızlık olaylarından muzdarip olduğu dile getiren Dere, “Klima firması ile görüştük. Personelimizin ve müşterilerimizin yaz aylarında rahat rahat yemeklerini yiyebilmeleri düşüncesi ile klima almıştık onu da çalıştıramadan hırsızlara kaptırdık.” dedi. Murat ŞENTÜRK

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: