Antalya
27.04.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
BU NASIL SORUŞTURMA
BU NASIL SORUŞTURMA

Metin Çiviler Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Erdoğdu’nun, okulun kızlar mescidinde uyumasını özel haberimizle kamuoyuna duyurmuştuk. Bu haber üzerine hareket geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü “uykucu müdür” hakkında değil onun fotoğrafını çeken öğretmenler hakkında soruşturma açtı. Eğitim Sen Şube Başkanı Nurettin Sönmez, “Hukuk tanımazlık yapılıyor.” dedi.

Kepez ilçesinde yer alan Metin Çiviler Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Erdoğdu’nun, okulun kızlar mescidinde uyuma anlarını özel haberimizle kamuoyuna duyurmuştuk. Erdoğdu’nun hemen hemen her gün halıya uzanarak şekerleme yaptığını söyleyen kız öğrenciler, bu yüzden mescidi kullanamamaktan yakınmıştı. Hatta müdür olayı iyice abartmış ev terliği ve yastık da getirerek mescidi kendisi için adeta otel odasına çevirmişti.

HASTASYA DOKTORA GİTSİN

İsminin açıklanmasını istemeyen bazı kız öğrenciler, “Öğretmenlerimize ‘Burası bize ait. Müdür neden burada uyuyor?’ diye sorduğumuzda tersleniyoruz. Müdür Bey sanki burada uyuması normalmiş gibi davranıyor. Ayrıca neden erkekler tarafında değil de kızlar tarafında uyuyor? Eğer sağlık sorunu varsa doktora gitsin!" diyerek tepkilerini dile getirmişti.  

UYUDU, MAĞDUR OLDU

Haberimiz üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlattı ama soruşturmanın muhatabı müdür olmadı. Okulda inceleme yapan milli eğitim müfettişleri, “Uykucu müdür” hakkında herhangi bir işlem yapmazken, müdürü uyurken görüntüleyen öğretmenler hakkında soruşturma başlattı. Yani adeta müdür mağdur, o görevini ihmal ederken fotoğrafını çeken öğretmenler suçlu ilan edildi.

İNANILIR GİBİ DEĞİL!

Eğitim Sen Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Metin Çiviler Anadolu Lisesinin “uykucu” müdürü hakkında değil de öğretmenleri hakkında soruşturma açılmasını “Eğitimin geldiği son nokta” olarak nitelendirdi. Sönmez şunları söyledi: “Bir yandan eğitim kalitesini artırmaya çalışan biz eğitim emekçileri, diğer yanda herkese açık kamu alanında mesai saatleri içinde uyuyan okul müdürü… Bu durumda müfettişler fotoğrafı çeken öğretmeni suçluyor. İnanılır gibi değil. AKP dayatmasını, AKP’nin hukuk tanımaz anlayışını bu olayda bir kez daha gördük” Engin KORKMAZ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: