Antalya
26.04.2022
A

16 Haziran'da TFF Başkanlık seçimi var. Seçilecek başkanın ilk görevi hakem camiasına çeki düzen vermek olmalı.13 hakeme önce el çektirildi sonra iade edildi. Bu konu halen meçhul. Yeni başkan bu konuyu seçilir seçilmez açıklığa kavuşturmalı.

 

Bu hafta oynanan maçlarda Yaşar Kemal Uğurlu hafif bir itme pozisyonuna Trabzonspor lehine penaltı çalıyor. Karagümrük maçını yöneten Ekrem Özdamar ise, altıpas içinde resmen itilen Giresunspor’lu futbolcuya penaltı vermiyor, üstelik VAR' a bile gitmiyor. Bu çifte standardı seçilecek başkan ortadan kaldırmalı.

 

GS'nin başkanlık seçimini, bir mahkeme “Seçim yok” diye iptal ediyor. 2 gün sonra bir başka mahkeme “Seçim 30 Nisan'da yapılacak” diyor. Yeni başkan bu bilmecelere artık son vermeli. Yeni Kulüpler Yasası çıktı. Takip ettiğim kadarıyla hiç bir kulüp bu yasadan memnun değil. Yasanın bir maddesi de, ”Kulubü kanunun belirlediği miktarın üstünde borca sokan başkan bu borcu kendi cebinden ödeyecek” şeklinde…

 

Böyle olursa kulüpler kendilerine başkan bulmakta epeyi zorlanacaklar. Oysa batı bu sorunu ,kulüpleri sahiplendirerek çözmüş. Acun Ilıcalı İngiltere'den Hull City' i satın aldı. Bizde de öyle olmalı. Yeni seçilecek başkan yasa koyucuya' Kulüplerin Sahibi Olmalı ' kanunun çıkarana kadar ısrarcı olmalı. Yani futbolumuzun tüm bilmeceleri çözülmeli ki artık sadece futbol oynayalım ve konuşalım.

 

Kayserispor maçına gelince; çok tempolu geçen maçta skor 1-1.Maçın gidişatı bol golü işaret ediyordu ama olmadı.8.sıradayız mutluyuz. Takımda ki tüm görevlilere sonsuz teşekkürler ve daha yüksek başarılar. İyi haftalar, hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok