Antalya
Yayın Tarihi : 22.04.202201:46
Güncelleme Tarihi : 21.04.202215:48
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
İskandinav elçiler Antalya’ya geldi
İskandinav elçiler Antalya’ya geldi

İskandinav Ülkeleri Konsoloslarının bir araya geleceği seminer için Antalya’da bulunan büyükelçiler Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti.

 Ziyarete, Norveç Büyükelçisi ErlingSkjonsberg, Norveç Antalya Fahri Konsolosu Burak Tonbul, Finlandiya Büyükelçisi Ari Maki, Finlandiya Antalya Fahri Konsolosu Koray Turan, Danimarka Büyükelçisi Danny Annan, Danimarka Antalya Fahri Konsolosu Ozan Ünal ile İsveç Büyükelçisi StaffanHerrström ve İsveç Antalya Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş katıldı.

İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ

Büyükelçileri ve fahri konsolosların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan  Muhittin Böcek, misafirlerine Antalya hakkında bilgi verdi. Antalya’nın turizmdeki yeri ve potansiyelini anlatan Başkan Böcek, “Sizlerle beraber hem uluslararası işbirliği hem de sosyal, kültürel anlamda yapacağımız birçok çalışma yapmayı arzu ederiz. Özellikle çevre, kadın, gençlik, eğitim gibi buna benzer sosyal projelere destek anlamında çalışmalarınızı biliyoruz. İşbirliği anlamında yapılabilecek sosyal projelerle ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ben ve çalışma arkadaşlarım her zaman göreve ve işbirliğine hazırız” dedi.

ÇOK MEMNUNUZ

Büyükelçi Skjonsberg ise “Bugün ve yarın Antalya’da büyük bir seminer organize ediliyor. Nordicülkelerinin konsolosları ve büyükelçilikleriyle beraber 90 kişi katılım gösterecek. 30 kişi kadar da turizm acentaları olsun bizim ülkemizle işbirliği yapan ve yerel yönetimlerden de kişiler katılacak. Belediyemizle olan işbirliğimizden de oldukça memnun olduğumuzu belirtmek isteriz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: