Antalya
19.04.2022
A
GÜNDEM , POLİTİKA
ESNAF PARASIYLA LÜKS İFTAR
ESNAF PARASIYLA LÜKS İFTAR

6. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural’ın, esnafın ekonomik kriz yaşadığı bir dönemde Antalya'nın en lüks restaurantlarından biri olan 7 Mehmet’te iftar yemeği vermesi tepkilere neden oldu.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz ortamında esnaf can çekişirken 6. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Antalya'nın en lüks restaurantlarından biri olan 7 Mehmet’te iftar yemeği programı düzenledi. Lüks bir menünün sunulduğu iftar yemeğine çok sayıda davetli katıldı. Tural, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla iftar yemeğine katılan Halkbank Bölge Koordinatörü Mikail Özdemir, Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Burdur Birlik Başkanvekili Metin Sipahi'ye özel olarak teşekkür etti.

CHP GENÇLİĞİNDEN TEPKİ

Esnafın zor günler yaşadığı, çok sayıda esnaf ve sanatkârın kepenk indirdiği bir dönemde 6. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin verdiği lüks iftar yemeği tepki çekti. Tural'a tepki gösterenlerden biri de CHP Konyaaltı Gençlik Kolları Başkanı Eraycan Yılmaz oldu. İftar saatinde 7 Mehmet Restaurant’ın yanındaki Atatürk Kültür Parkı'nda yer sofrası kuran Eraycan Yılmaz ve gençlik kolları üyeleri, lüks iftar davetini protesto etti.

BAŞKANLARA LÜKS İFTAR

 

Esnaf can çekişirken böyle bir etkinlik düzenlenmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Yılmaz, "Esnafa destek vermesi gereken kooperatif, Antalya’nın en lüks mekânında iftar organizasyonu düzenliyor. Ramazan ayı ‘tokun açın halinden anlama’ ayıdır. Ama görüyoruz ki tam tersi oluyor. 100 bin liralıyı bulan bütçelerle iftar veriliyor. Bizler bu zihniyetin tam karşısında olan gençler olarak esnafın, halkın ve emeğin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Bizler bir parça ekmekle de iftarımızı açarız ama sizler ‘Yiyin efendiler yiyin!’ zihniyeti ile esnafın parasıyla orucunuzu açarsınız. 6. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural'ı kınıyoruz." dedi. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: