Antalya
Yayın Tarihi : 13.04.202201:47
Güncelleme Tarihi : 12.04.202218:49
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
AGC’den eski başkana kınama
AGC’den eski başkana kınama

Antalya Gazeteciler Cemiyeti, sosyal medya hesabından, yerel medya için “Satılmışlar” ifadesi kullanan Antalyaspor eski Başkanı Ali Şafak Öztürk’ü kınayarak açıklamasını düzeltmeye davet etti

Sosyal medya paylaşımında “Yerel medyadaki bazı satılmışlar…” ifadesi kullanan Antalyaspor eski Başkanı Ali Şafak Öztürk’ü, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) kınadı. Yazılı bir açıklama yapan AGC Yönetimi, Antalyaspor’da görev aldığı iki dönemde de istifa edip giden eski Başkan Ali Şafak Öztürk’ün, bu tip açıklamalar yapmayı alışkanlık haline getirdiğini belirterek, “Öztürk’ün, basın mensuplarını hedef alan yakışıksız, art niyetli olduğunu düşündüğümüz sosyal medya paylaşımları Antalya basınını zan altında bırakan tam bir sorumsuzluk örneğidir!” denildi.  

 

İFADELERİNİ DÜZELTSİN

Antalya basınının bugüne kadar, kendilerine güç vehmeden, kendilerini dokunulmaz, eleştirilmez sanan kişi ya da çevrelerin çıkarlarına göre hareket etmediğini, bundan sonra da etmeyeceğini belirten AGC Yönetimi, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Eski Başkan Öztürk bilmelidir ki; alım satım işleri ticarette mümkündür ancak gazetecilik mesleği ticarete konu edilemeyen, kamu yararı gözetilerek yapılan bir iştir. Bu sebeple hiçbir gazetecinin kalemi de satılık değildir. Antalya basını ve onun örgütlü gücü Antalya Gazeteciler Cemiyeti, her zaman olduğu gibi başta Antalyaspor olmak üzere bu kentin ve ülkemizin değerlerine sahip çıkmaya, gazetecilik meslek ilkelerine göre yayıncılık yapmaya devam edecektir. Ali Şafak Öztürk’ü de onurlu mesleğin temsilcileri olan Antalya basınını zan altında bırakan sosyal medya paylaşımından dolayı kınıyor, ifadelerini düzeltmeye davet ediyoruz”.

Haber Merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: