Antalya
06.04.2022
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
VİDEO- Çevreyi kirleten otele soruşturma
VİDEO- Çevreyi kirleten  otele soruşturma

 Manavgat'ın Aksaz Mahallesi'nde, Manavgat Nehri'nin denizle buluştuğu 'kuş cenneti' olarak adlandırılan sazlıktaki çöpleri büyük tepki toplamıştı.

Kuş gözlemi sırasında karşılaştığı çöp yığınlarını görüntüleyen Emin Yoğurtçuoğlu,sosyal medyadan yaptığı paylaşımla konuyu kamuoyuna duyurmuştu. Yaban hayatı uzmanı Dr. Yasin İlemin'in de  ihbarı üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi bölgede inceleme yaptı.

10 METREKÜP ÇÖP DÖKÜLMÜŞ

Çöp yığınları içindeki bazı ürünlerin üzerinde, 5 yıldızlı otele ait logo saptandı. İncelemeler sonucu bölgede faaliyet gösteren otelin yaklaşık 10 metreküp katı atık döktüğü tespit edildi.Jandarma ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından 5 yıldızlı otel hakkında 2872 sayılı 'Çevre Kanunu', 'Çevrenin Kasten Kirletilmesi' ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uyarınca adli ve idari işlem başlatıldı.

OTEL PERSONELİ TEMİZLEDİ

Çöplerin döküldüğü alanın 'kuş cenneti' olduğuna dikkat çeken Dr. Yasin İlemin, üzücü olay sonrasında, ilgili otelin kendilerine ulaştığını belirterek, “Çöpleri oraya kendilerinin bırakmadığını, ancak orada kendi atıklarının da bulunduğu konusunda soruşturmanın sonuçlanmasını bekleyeceklerini bildirdi. Alanı tamamen temizlediklerine dair görüntü ilettiler ve temizlediler. İlgileri için teşekkür ederiz" dedi.

OTEL YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA

Otel yönetiminden yapılan açıklamada ise “Bu atıklarda otelimize ait olan parçaların da bulunduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. İlgili kişilere bilgilendirme yapılarak bölgede bulunan atıkların temizliğine başlandığını belirtmek isteriz. Fakat bu durumun işletmemizle doğrudan bir alakası olmadığını ve bu atıkların buraya nasıl geldiğine dair hukuki süreç başlatılmış olup, tamamlanınca tekrar bilgilendirme yapılacağız." denildi. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: