Antalya
Yayın Tarihi : 04.04.202201:50
Güncelleme Tarihi : 03.04.202220:05
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Farkındalık için balon uçuruldu
Farkındalık için  balon uçuruldu

Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı’nın Engelsiz Kafe’de düzenlendiği Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliğinde mavi balonlar gökyüzüne bırakıldı.

Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı’nın Antalya’nın doğa harikası falez kıyı bandında yaklaşık 8 dönümlük alanda kurduğu Engelsiz Kafe’de 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla özel bir etkinlik düzenlendi. “Otizmi fark et yaşamı paylaş” sloganıyla düzenlenen etkinlikte otizmli çocuklar aileleriyle birlikte oyunlar oynadı, dans etti, sokak bandosunun seslendiği şarkılara eşlik etti. Etkinliğin sonunda ‘otizmde farkındalık’ için mavi balonlar gökyüzüne bırakıldı.  

OLUMLU ETKİSİ OLDU

Engelsiz Kafe velilerinden Suna Değirmenci, Engelsiz Kafe’de çocuğunun gelişimine son derece olumlu etkide bulunan etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi. Değirmenci, “Bu etkinliğin düzenlenmesiyle ilgili Belediye Başkanımız Ümit Uysal’a çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız için oyun alanları oluşturulmuş. Burada Muratpaşa Belediye bünyesinde Engelsiz Kafe’de bu etkinliklerle buluşabildiğimiz için çok mutluyum” diye konuştu.  HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: