Antalya
26.03.2022
A
SPOR
Sultanlardan hüzünlü veda
Sultanlardan hüzünlü veda

Play-off serisinde oynadığı 3 maçın 2’sini kaybederek Misli.com Sultanlar Ligi’ne çıkma şansını kaybeden Muratpaşa Belediyespor’da hüzün hakim. Kulüp Başkanı Özcan Yılmaz, sonuç için üzgün olduklarını ancak bu yıl erteledikleri hayallerini gelecek sezon gerçekleştirmek istediklerini söyledi

 

Sultanlardan hüzünlü veda

Misli.com Sultanlar Ligi’ne çıkacak takımın belli olacağı play-off maçları için Bursa’ya giden Muratpaşa Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, oynadığı 3 maçın 2’sini kaybederek elendi ve Sultanlar Ligi hayaline veda etti. Bursa Cengiz Göllü Spor Salonu’nda ilk gün İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 3-1’lik skorla mağlup eden Antalya ekibi, ikinci gün sınavında Çukurova Belediyespor’a 3-2 mağlup oldu. Son maçta Adam Voleybol takımına 3-1 yenilen Muratpaşa, böylece yarı finale çıkma şansını kaybetti.

Adam Voleybol maçından sonra büyük üzüntü yaşayan Muratpaşa Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, üzgün bir şekilde Antalya’ya döndü. Muratpaşa Belediyespor Kulüp Başkanı Özcan Yılmaz, genel olarak başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını ancak play-off serisinde şanssız maçlar oynadıklarını belirterek, “Oynadığımız 3 maç da başa baş geçti. 3-1 kazandığımız İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında da setler büyük çekişmeye sahne oldu. Çukurov maçında kazandığımız setleri 25-22 ve 26-24’lük skorlarla kazanıp, 25-23, 25-18 ve 15-13’lük skorlarla kaybettik. Adam Voleybol müsabakasındaki set sayıları da benzer şekilde oldu” dedi.

HAYALİ SADECE ERTELEDİK

Voleybolda ilk yılları olması nedeni ile daha iyi sonuç alabilecekleri maçlarda hak etmedikleri sonuçlar elde ettiklerini belirten Başkan Yılmaz, “Sultanlar Ligi’ne çıkamadığımız için elbette üzgünüz. Ancak zaman kaybetmeden gelecek yılın planlamasını yapıyoruz. Mevcut takımımızdan gidecek ve kalacak oyuncuları belirledikten sonra yapacağımız takviyeleri ele alacağız. Bu yıl elde edemediğimiz Sultanlar Ligi hayalimizden vazgeçmedik sadece erteledik. Gelecek sezon elde etmek için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

Hasan Yavaşlar

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: