Antalya
01.03.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Trabzonlular ASSİM’de kurtuluşlarını kutladı
Trabzonlular ASSİM’de  kurtuluşlarını kutladı

Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıl dönümü dolayısıyla Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) tören düzenledi. Törende konuşan Başkan Ümit Uysal  birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

 

Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği’nin, Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yılı dolayısıyla düzenlendiği etkinlik, Dernek Başkan Cemil Tonbul’un ev sahipliğinde ASSİM’de yapıldı.. Etkinliğe konuk olan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Trabzon'umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde bir arada olmaktan, aranızda olmaktan onur duyuyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilere saygı, sevgi, minnet ve hürmetle anıyorum. Geleceğimizi, birlik, beraberlik içinde çocuklarımız için en verimli şekilde tanzim ederiz diye temenni ediyorum” dedi.

GELECEĞİN MERKEZİ

ASSİM hakkında bili veren Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşte bu binaları, sizlerin vergileriyle bunun için yaptık. Burada her derneğimiz var. Derneklerimiz, insanlarımız hemhal oluyor, kaynaşıyor, derdini, tasasını, sevincini, kederini paylaşıyor. Onun dışında burada bir kanat da inovasyon merkezi. Nüfusu büyük olan ülkeler, ancak teknolojiyle, yazılımla, dijital çağın getirdiği ürünleri üreterek ve satarak para kazanıyor. İşte inovasyon merkezimiz o işe yarıyor. Buluşu olan, icadı olan altı çocuğumuza orada oda verdik. İnanın dört tanesi şirkete dönüştü, satış yapıyor. Burası sizin vergilerinizle yapılmış bir birlik, beraberlik merkezi, milletimizi kaynaştırma merkezi, milletimizin ihtiyacı olan gelecekle ilgili ufuk turu yapma merkezi.” HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: