Antalya
26.02.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
MANAVGAT’TA PROTESTO
MANAVGAT’TA PROTESTO

 Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı Manavgat'ta Kırım Türkleri ve ilçede yaşayan yerleşik Ukraynalılar tarafından protesto edildi.

 Protesto eyleminde İstiklal Marşı ve Kırım Tatar Milli Marşı'nın yanı sıra Ukrayna'nın milli marşı okundu. Ukrayna milli marşını okuyan Ukraynalılar duygusal anlar yaşadı. Milli marşları okunurken Alona Ateşiyan gözyaşlarına engel olamadı.Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen protestoya Ukrayna'nın Antalya Konsolosluğu Konsolos Yardımcısı Emir Rustamov da katıldı.

KALBİMİZ PARÇALANIYOR

Ukrayna'nın bir temsilcisi olarak Rusya'nın saldırısını kınamak için Manavgat'a geldiğini anlatan Rustamov, "8 sene önce Kırım'ın işgali oldu. Bugünlerde tekrar Rusya tarafından işgal yapılmaya çalışılıyor. Tüm Ukrayna işgal edilmeye çalışılıyor. Biz öz topraklarımızdayız, öz vatanımızı koruyoruz. Sonuna kadar savaşacağız, koruyacağız" dedi .Ukrayna ordusunun Rusya'ya karşı kahramanca mücadele ettiğini ifade eden Rustamov, şunları söyledi:"Bizim kalbimiz parçalanıyor. Orası bizim vatanımız, şehirlerimiz füzelerle vuruluyor. İşgalciler, işgal altına almaya çalışıyorlar. Tabi ki bu bizim için çok zor bir durum. Zor günler yaşıyoruz Allah yardımcımız olsun. Vatandaşlarımız ordumuza her türlü desteği veriyor. Türkiye sağ olsun çok yardımcı oluyor bize, bizim tarafımızda duruyor, müteşekkiriz."

ZAFER KAZANACAĞIZ

Ukrayna halkının gücü ve iradesi ile savaşı kazanacaklarını vurgulayan Rustamov, "Eminim ki zafer kazanacağız. Çünkü biz haklıyız. Biz kimsenin ülkesini işgal etmedik, biz kimsenin vatandaşlarını öldürmedik ve biz öz vatanımızı koruyoruz. Türkiye ve bütün dünya haklı olarak bize destek veriyor, moral desteği veriyor ve şimdi de her türlü desteğe ihtiyacımız var. Her türlü yardıma ihtiyacımız var. İster Türkiye devleti tarafından isterse vatandaşları tarafından yardım etmek isteyenler gece gündüz bizim konsolosluğumuza başvurabilirler" diye konuştu. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: