Antalya
26.02.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Oğluna “teslim ol” diye yalvardı
Oğluna “teslim  ol” diye yalvardı

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yağma, silahla tehdit, resmi belgede sahtecilik, yaralama, adam öldürmeye teşebbüs, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak gibi çok sayıda suçtan aranan D.Ç.'nin,  Manavgat Aşağıhisar Mahallesi Hisar Caddesi’nde, kız arkadaşının evinde olduğunu belirledi. 

D.Ç.’yi yakalamak için İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı jandarmanın dedektifleri JASAT, Komando Bölüğü ve Merkez Jandarma Karakolu ekipleri operasyon düzenledi. Evin etrafında çok sayıda jandarma ekibinin olduğunu gören D.Ç., silah çekerek ekiplere teslim olmayacağını söyledi. Sık sık elinde silahla balkona çıkan ve ekiplerin ikna çabalarına D.Ç.'nin babası M.Ç. 2 asat sonra olay yerine geldi.

BABASI İKNA ETTİ

 Oğlunu ikna etmek için uğraşan gözü yaşlı baba M.Ç., " Bana bir daha hiçbir olaya karışmayacağım, teslim olacağım, diye söz verdin. Sözünü tut. Sen benim oğlumsun, biz sözümüzü tutarız. Bana teslim olacağına dair söz verdin. Bak avukatı aradım, karakola geliyor.. Gel teslim ol” dedi. Babasının ve ekiplerin ikna çalışması sonrasında D.Ç. teslim oldu. Şahsın evinde ve üzerinde yapılan aramada, 2 adet tabanca ile 6 adet satışa hazır 12 gram metanfetamin uyuşturucu madde ele geçirildiği bildirildi. Gözaltına alınan şahıs jandarma karakoluna götürüldü. İHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: