Antalya
10.02.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
Yeni müdüre tepki
Yeni müdüre tepki

Eğitim İş Antalya Şubesi, hakkında yolsuzluk iddiaları olan bir Emre Çalışkan’ın İl Mili Eğitim Müdürü olarak atanmasına tepki gösterdi. 

Eğitim İş açıklamasında,  "İl Milli Eğitim Müdürü ataması kafalarda soru işaretleri uyandırmıştır. Ataması yapılalı çok uzun bir süre geçmemiş ve görevden alınması konusunda somut bir gerekçe ortaya konmamış olmasına rağmen Hüseyin Er’in ani bir kararla görevden alınması ve yerine ise tartışmalı bir ismin atanması eğitim camiası tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştır. Son dönemlerde alışık olduğumuz kimisi görevden alma kimisi görevden affını isteme şeklinde gerçekleşen bir anda, bir gecede yapılan atamalara bir yenisi daha eklenmiştir" denildi.

ARKASINDA HANGİ GÜÇ VAR

Açıklamanın devamında ise şunlar kaydedildi: "İlimizde bulunan Akdeniz Üniversitesi ve Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde görev yapan yeni müdürümüzün Akdeniz Üniversitesinde görev yaparken diğer bazı personellerle birlikte “görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla karşı karşıya kaldığı, kamu zararına sebep olduğu gerekçeleriyle kusurlu bulunduğu ve henüz tüm yargı süreci tamamlanmadan da ödül gibi bir atamayla İl Milli Eğitim Müdürü yapılması artık atama ve görevlendirmelerde liyakatin tamamen ortadan kaldırıldığının bir göstergesidir. Henüz kendisine isnat edilen kusurlardan aklanmamış bir kişinin Türkiye’nin en büyük 5. şehri olan Antalya'mızda İl Milli Eğitim Müdürü yapılması, arkasında hangi gücün olduğu, kimlerin kendisini bu önemli ve kritik göreve getirme konusunda deyim yerindeyse güç savaşı verdiği sorularını akıllara getiriyor. Sayın Emre Çalışkan’ın ve ekibinin atacakları her adım, verecekleri her karar eğitim-öğretimi doğruya götürmek şeklinde olmalıdır. Eğitim-İş Sendikası olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz."  Engin KORKMAZ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: