Antalya
Yayın Tarihi : 27.01.202201:58
Güncelleme Tarihi : 26.01.202218:59
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Yangınzedelere eğitim desteği
Yangınzedelere eğitim desteği

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı, Manavgat, Akseki, İbradı, Gündoğmuş ve Alanya'da 59 mahalleyi ve 75 bin hektar ormanlık alanı haritadan silen büyük yangında zarar gören ailelerin üniversitede okuyan çocuklarına eğitim bursu veriyor.

 

Muratpaşa Belediyesi, geçen yıl 28 Temmuz’da Manavgat’tan başlayan, komşu ilçeler Akseki, İbradı, Gündoğmuş ve Alanya’ya kadar genişleyen orman yangınından zarar gören ailelere desteklerini sürdürüyor. 59 mahalleyi yok eden ve 75 bin hektar alanın kül olduğu Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınından zarar gören ailelere geçen aylarda Adalya Vakfı aracılığıyla biner lira maddi destekte bulunan ve çeşitli yardımların bölgeye ulaştırılmasını sağlayan Muratpaşa Belediyesi, şimdi de üniversite öğrencilerine yardım elini uzattı.

ÖĞRENCİ BAŞINA 1.500 LİRA

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Adalya Vakfı aracılığıyla yangından zarar gören ailelerinin üniversite eğitimine devam eden çocuklarına karşılıksız eğitim bursu vereceklerini söyledi. Başkan Uysal, eğitim desteğinin tek sefer için 1.500 lira olacağını belirtti.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı’nın eğitimden desteğine, devlet üniversitelerinden eğitimlerine devam eden gençlerle birlikte vakıf üniversitelerinde tam burslu olarak okuyan öğrenciler başvurabilecek. Başvurular 31 Ocak’a kadar Adalya Vakfı’nın www.adalya.org.tr internet sitesi üzerinden yapılabilecek. HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: