Antalya
26.01.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
16 ilçede mücadele
16 ilçede mücadele

Antalya şehir merkezinde kar sevinci yaşandı. Büyükşehir Belediyesi ise Aksu, Kepez ve Muratpaşa hariç Antalya’nın 16 ilçesinde karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. 

 Büyükşehir Belediyşesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri Büyükşehir sorumluluğunda bulunan 6000 kilometreye yakın grup yolunda tuzlama, kar küreme ve yol açma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele çalışmaları Kumluca, Elmalı, Akseki, İbradı, Gündoğmuş’ta yoğun bir şekilde sürüyor.

EKİPLER 7/24 GÖREV BAŞINDA

Kırsal Hizmetler Sorumlusu İsa Akdemir, Torosların eteğinde bulunan Antalya’nın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açık tutmak için Büyükşehir Belediyesi’nden90 kişilik personel ve 45 aracın gece-gündüz görev yaptığını söyledi. Akdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatları ile yolların açık tutulması için çalışan ekiplerin tuzlama, kar küreme, temizlik ve yol genişletme çalışması yaptığı bilgisini verdi.

YAYLA YOLLARINDA ÇALIŞMA

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan 2.500 metre kilometre yayla yolu ve 3.500 km grup yolunda çalışmalar aralıksız sürerken, ulaşımın aksamaması için yoğun çaba sarf ediliyor. Antalya’yı Fethiye’ye bağlayan Yuva yayla yolundaki çalışmaları yerinde takip eden Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, yüksek kesimlerde çok sayıda küçükbaş hayvanın çobanlarla yaşadığına dikkat çekerek hayvanlara yem, saman taşımak adına yolların açık kalmasının son derece önemli olduğunu söyledi. Başkan Öztürk, gayretli ve özverili çalışmaları nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: