Antalya
24.01.2022
A

Kazanılması elzem hale gelen Gaziantep maçında oynanan futbol, futbolcuların taraftarlar kadar işin ciddiyetinin farkında olmadığını gösterdi.

Kariyerleri ve kaliteleri belli olan Fernando ve Mehmedi’nin maça 11’de başlamaları benim için sürpriz oldu. Kırmızı kart cezalısı Güray Vural’ın yokluğunda Doğukan’ın sol kanatta görevlendiren Nuri Şahin, Poli’nin yerine Fernando’yu, Ghacha’nın yerine de Mehmedi’yi sahaya sürdü. Hakan Özmert de uzun bir aradan sonra ilk 11’de görev yaptı.

Orta sahada bu kadar isim ve mevki değişikliği yaşanmışken, daha farklı bir takım izleyeceğimizi öngörmek zor olmadı. Nuri Şahin’in tercihleri; maçı ilk yarıda koparıp, ikinci yarıda Poli, Crivelli gibi isimlerle rakibi durdurmayı hedefleyen, Ghacha gibi hızlı isimlerle de kontratak oynamayı planlayan bir maç öncesi hazırlığını gösteriyordu.

Brezilya Milli Takımı’nda oynayabilecek kadar kaliteli bir isim olan Fernando, orta sahaya dinamizm ve pas kalitesi getirdi. Ancak pas kalitesi anlamında kendisine eşlik edecek bir tane takım arkadaşı bulamayınca o da 20.dakikadan sonra yan ve geri pas yapmak zorunda kaldı. Mehmedi kanada hapsolunca yeteneklerini göstermek için özgür kalamadı. Orta sahanın en çok koşan ismi Doğukan, basmadık yer bırakmamasına rağmen kendisine eşlik edecek isim bulamadı. Naldo ve Boffin, önceki maçlara göre biraz daha dirençli ve sonuca isyan eder görüntü verdiler. Bunun dışında takımda değişen bir görüntü yoktu.

Antalyaspor, Gazantep’ten 1 puan adlıysa bunu Boffin’e borçlu. İlk yarının son dakikasında 2 kez gole izin vermeyen, maç boyunca da 4-5 net pozisyonda rakip forvetleri durduran tecrübeli eldiven, kötü oynadığı maçların ardından formda bir görüntü verdi.

Kendi sahasında vasat takımla berabere kaldığı için neredeyse sevinecek duruma gelmek Antalyaspor’a yakışmıyor. Ligin sonu yaklaşırken ve takım düşüşe geçmişken, tribünlerin bir yöneticiyi hedef alması anlamlıydı. Tribünler haklıdır ve nedenini araştırmak lazım. Bence zamanlama hatası vardı. Bu saatten sonra istifa kurtuluş olur. Sezon başından bu yana yapılan yanlışlar ortadayken ses çıkmazken bugün bir ismi istifaya davet etmek o isim için kurtuluş olur. Üstelik iki yönetici görevi bırakabileceklerini dillendirmeye başlamışken bu tepkiler, o isimlere hizmet eder. Çünkü takım olası bir kötü sonla karşılaşırsa kimse o takımda görev yapmak istemez.

Bugün bir yöneticiye yönelen tepkiler, kötü sonuçlar devam ederse Nuri Şahin’e, yine son bulmazsa Başkan Aziz Çetin’e yönelir. Antalyaspor’da yapılan yanlışlar ortada ve çözüm yolları da belli. Sezon başından bu yana alınamayan radikal kararlar gözden geçirilmeli.

Sezon sona erer ve kötü bir senaryo ile tamamlanırsa, bugün tepki gösterilen isimler yarın kurtarıcı olarak yine başa gelir. Gelinen süreçte, ön planda olan isme tepki göstermek normal gibi gelebilir. Onun arkasındaki isimlere ve onları bu kulübe getiren isimlere bakılırsa, tepkiler amaca ulaşabilir.b

Unutmayalım, futbol günlük oynanır ve dünü kimse hatırlamaz.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok