Antalya
21.01.2022
A

İktidar ve iktidarın medyadaki uzman, gazeteci vb adlarla yer alan ekibi tarafından son günlerde yeni bir algı yayılıyor.

Seçmenin 2023 seçimleri sonrasında büyük Türkiye’yi taşıyabilecek, yönetebilecek, vizyon ve program beklediği dillendiriliyor. Muhalefetin bir programı yok hatta liderleri bile yok diye seçmene kaygı verecek söylemler geliştiriyorlar.

İktidar ve mütareke basını bilinçli olarak muhalefetin bir programı yok algısını yayıyor. Böylece kararsız seçmeni muhalefetten uzaklaştıracağını düşünüyor. Ülke için en kritik kararlarda 6 partiden oluşan muhalefetin uzlaşmasının mümkün olmadığını ve istikrarın bozulacağını halka vermeye çalışıyorlar.

“Halka seçimden sonra ne olacak?” sorgulamasını yaptırarak bu belirsiz Türkiye gündeminde paniğe kapılmaya yönlendirmeye çalışıyorlar.

Muhalefetin, vizyonu, misyonu, çılgın projesi yok beceremeyecekler diyerek devam ediyorlar.

Oysaki Millet İttifakı’nın bir programı var! Parlamenter siteme geçiş.

Türkiye’deki sorunların rejim değişikliğinden dolayı olduğunu çok iyi tespit eden muhalefet parlamenter sisteme geçişle çözüleceğini söylüyor.

Ne vizyon ne misyon ne çılgın proje ne de lider kazandırmaz. Bir program ve ilke birliği kazandırır.

Örnek arayanlar 2018 yerel seçimlere baksın. Parlamenter sisteme dönüş isteyenler, bir program çerçevesinde bir araya gelip başardı.

Ne muhalefet ne de Türk halkı paniğe kapılmamalıdır. Israrla programını dillendirmeli ve bu tür algı operasyonlarına kulaklarını tıkamalıdır.

“HUKUK DEVLETİ Mİ, ORMAN KANUNLARI MI?”

Bilindiği üzere; Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı(Umag);Uğur MUMCU’nun şehit edildiği 24 Ocak ile Derneğimizin kurucu Genel Başkanı,  hemşerimiz Prof. Dr. Muammer AKSOY’un şehit edildiği 31 Ocak tarihleri arasını “Adalet ve Demokrasi haftası” ilan etmiştir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Umag’ın belirlediği ana tema ile etkinlikler gerçekleştirilecektir. Adalet ve Demokrasi Haftasının bu yıl ki ana başlığı “Hukuk Devleti mi, orman kanunları mı?” olarak belirlenmiştir.

Başta Mustafa Fehmi KUBİLAY’dan Uğur MUMCU’ya, Muammer AKSOY’dan Bahriye ÜÇOK’a, Ahmet Taner KIŞLALI’dan, Necip HABLEMİTOĞLU’a Mustafa Yücel ÖZBİLGİN’den Albay Ali TATAR’a kadar tüm Cumhuriyet Şehitlerimize sahip çıkmak hepimizin tarihsel görevidir. Onlar; Vatanımızın bütünlüğü, Milletimizin birliği için adalet ve demokrasi için kısacası “Tam Bağımsız Türkiye” için şehit oldular.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Ocak 2022 Pazartesi saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na Uğur MUMCU ve Cumhuriyet Şehitlerimiz için çelenk sunma programı yapılacaktır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Antalya halkı ve kurumlar, çelenk sunma töreninde bir araya gelecektir.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok