Antalya
21.01.2022
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Salgında hijyen pazarı büyüdü
Salgında hijyen pazarı büyüdü

Koronavirüs salgını, hizmet sektöründe hijyenin önemi artırırken, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinin yer aldığı Akdeniz Bölgesinde hijyen talebini artırdı. 

Endüstriyel temizlik ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Adonis Akdeniz Bölge Müdürü Erkan Ünyeli, Akdeniz Bölgesinde öncelikli turizm tesisleri olmak üzere hastane, eğitim kurumu ve fabrikalardaki kişisel hijyen pazarının 300 milyon liralık bir hacme ulaştığını ifade etti.

 

ALIŞKANLIK HALİNE GELDİ

ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 32. Hotel Equipment Fuarı’nda firmasını temsil eden Ünyeli, turizm tesislerindeki hijyenik koşulların müşteri tercihleri açısından belirleyici faktörlerin başında geldiğini söyledi. Temizlik konusunda her daim titiz olan turizm sektörünün, pandemi ile bu alandaki hassasiyetinin daha da arttığına dikkati çeken Ünyeli, “Turizm sektörü hijyenle ilgili maliyet kalemlerini arttırıyor. Bu da Türkiye’yi ve özellikle de Antalya’yı dünya turizminde ön plana çıkarıyor. Otel yöneticileri de misafirleri de bu durumdan gayet memnun. Pandeminin getirdiği hijyenik alışkanlıklar, pandemi sonrasında da devam edecektir” dedi.

 

MERDİVEN ALTI ÜRETİME DİKKAT

Sektörde merdiven altı üretimin yaygın olduğunu hatırlatan Ünyeli, hem endüstriyel hem de kişisel kullanıcılara şu uyarılarda bulundu:“Pandemiyle birlikte ekonomik olarak birçok sektör zarar görürken sektörümüz de aynı oranda hızlı bir yükselişe geçmiştir. Bu da maalesef fırsatçıların merdiven altı üretimlerine yansıdı. Temizlik malzemelerini ve cihazları satın alacak kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımızın mutlaka yetkili olan satış merkezlerini tercih edip bu ürünlerin mikrobiyolojik etkinlik raporlarına, ilgili bakanlıkların ruhsatlarına ve kalite standart belgelerine (CE) uygun olduklarına dikkat etmesi gerekmektedir.” HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: