Antalya
20.01.2022
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
ADGİAD’da ilk çalıştay yapıldı
ADGİAD’da ilk   çalıştay yapıldı

Antalya Doğu ve Güneydoğu İş İnsanları Derneği ‘nin (ADGİAD) yeni yönetimi, ilk çalıştayını gerçekleştirdi.  Çalıştay’da yeni projeler masaya yatırılırken öğrenci yurdu projesi heyecanla karşılandı

Antalya Doğu ve Güneydoğu İş İnsanları Derneği (ADGİAD) ilk çalıştayını Konyaaltı Diva Restaurant’ta,  gerçekleştirdi. Çalıştay’da birçok üyenin ortaya koyduğu yeni projeler ve düşünceler ele alındı. ADGİAD Başkanı Ercan Özbay’ın Doğu ve Güneydoğu’dan gelecek öğrencilerin faydalanabileceği ve derneğin ismini taşıyacak bir öğrenci yurdu yapılması fikri yönetim kurulu üyeleri tarafından takdirle karşılandı.

ÖZBAY: HER GÖRÜŞ DEĞERLİ   

         

Geçmiş yönetimlerin başarılı projelerinin bu dönemde kendilerine ışık tuttuğunu dile getiren Özbay,  bayrağı daha yukarıya taşımak ve geliştirilecek projeleri hayata geçirmek için eğitim, spor, kültür ve sosyal sorumluluk alanında komisyonlar kurarak çalışmaları sürdüreceklerini vurguladı. Özbay, “Her üyemiz Antalya’mız için elini taşın altına koyacak ve bu şekilde koordineli çalışacağız. Sunulacak her bir görüş bizler için çok değerlidir.” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİ YURDU KURULACAK

Çalıştay’da birçok görüş ve öneri masaya yatırıldı.  Başkan Özbay, derneğin adını taşıyacak ve bölgelerinden gelen öğrencilerin kalabileceği öğrenci yurdu projesini anlattı. Proje büyük beğeni toplarken öğrenci yurdu için kısa sürede bir komisyon kurularak gerekli çalışmaların başlatılmasına karar verildi. Ayrıca, derneğin geleneksel hale getireceği Doğu ve Güneydoğu yöresel ürünler fuarı düzenlenmesi ve bu fuardan elde edilecek gelirinde eğitim spor ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılması kararı alındı. Toplantıda, Antalya ekonomisine katkı koymak için, çeşitli alanlarda kurslar düzenleneceği ve sektörel çalışmalara yönelik ticari koordinasyona ağırlık verileceği de belirtildi.

KÜLTÜR VE ÇEVRE PROJELERİ

ADGİAD Çalıştayı’nda, çevreye duyarlılık anlamında yeni projeler oluşturup yerel yönetimlere sunmak ve bu projelere katkı konulması yönünde karar da alındı. Derneğin 23 ili temsil ettiği göz önünde bulundurularak Doğu ve Güneydoğu’nun gelenek ve göreneklerini yaşatmak için yöre sanatçıların katılacağı pikniklerinin düzenleneceği proje de heyecanla karşılandı.  Toplantıda ayrıca, yakın zamanda yapılacak olan ATSO seçimleri gündeme alındı. Mehmet DOĞAN

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: