Antalya
18.01.2022
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
2 pitbull saldırdı ölümden döndü-VİDEO
2 pitbull saldırdı  ölümden döndü-VİDEO

2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan Öznur Karaca, canını zor kurtardı. 

Olay, Muratpaşa ilçesi Sedir Mahallesi 728 sokak üzerinde sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde bulunan 4 katlı apartmanın en üst katında oturan özel güvenlik görevlisi Öznur Karaca (45) sabah erken saatlerinde üniversiteden dönen oğlunu otogardan almak için evden çıktı. Kadına evden çıktığı anda sokak üzerinde kendisinde de oturduğu apartmanın giriş katında bulunan pitbull cinsi iki köpek saldırdı. Köpeklerin her ikisi kadının bacaklarından tutarak uzun süre bırakmadı. Köpeklerden birisi vatandaşların demir ile vurmasının ardından önce ayrıldı bir süre sonra gelerek yine ısırdı. Kadın vatandaşların yardımı ile köpeklerin elinden kurtarıldı.

BACAĞIMDAN OLACAĞIM”

  İki yıl önce de aynı köpeklerin saldırısına uğradığını belirten Karaca şunları söyledi:  “Köpeğin sahibi sorunlu olduğu için aileme zarar verir düşüncesi ile şikayetçi olmamıştım. Ama bu kez kendisinden kesiklikle şikayetçiyim. Bacağımın kangren olma riski var. Bacağımdan olacağım. Hayatım söz konusu. Sadece benim değil, apartman sakinlerinin de canı tehlikede. Bunu herkese anlattım. Hergün işe giderken korkarak gidip geldim. Daha önceki saldırıca bacağımda 9 dikiş izi vardı. Şimdi diğer bacağım komple gitti. Hala korkuyorum.”

KÖPEKLERİ VERMEK İSTEMEDİ

 Köpeklerin sahibi ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis ekipleri daha sonra şahsı da alarak köpeklere savcılık kararı ile el koymak üzere adrese geldi. Bu sırada köpeklerinin teslim alınmasını istemeyen şahıs polislere uzun süre dil döktü görüntü alan basın mensuplarına ise sürekli hakaret ederek el kol hareketlerinde bulundu. Şahsa ise köpeklerin kayıt altına alınmadığı için 30 bin TL tutarında ceza kesildi. İHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: