Antalya
15.01.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Başkan Uysal, görme engellilerle buluştu
Başkan Uysal, görme engellilerle buluştu

Askıda simit, ekmek derken, şimdi de askıda kitap kampanyası başladı. Elmalı Mahallesi’ndeki  Kitap Kurdu Sahaf’a bağışlanan kitaplar, kitap almakta zorlanan her yaştan okuyucuya ulaştırılıyor. 

Elmalı Mahallesi 25. Sokak’ta hizmet veren Kitap Kurdu Sahaf, “Askıda kitap” kampanyası başlattı. Kampanya ile hayırsever vatandaşlar tarafından parasını ödenen kitaplar, okumayı çok sevip de ekonomik gücü yetersiz olan kitap kurtlarına ulaştırıyor. 22 yıldır aynı yerde kitapseverleri buluşturan aynı zamanda kentin önemli yazarlarıyla söyleşi günleri düzenleyen Kitap Kurdu’nun işletmecisi Erol Malkoç, kitapseverler ile hayırseverlerin arasında köprü görevi üstlendiklerini bildirdi.

ÖĞRENCİLERE YARIYOR

Özellikle üniversite öğrencilerinin kaynak kitaplara ihtiyaç duyduğunu belirten Erol Malkoç, "Kitap desteğinde bulunmak isteyenler sponsor oluyor. O kitaba ihtiyacı olan yurttaş da kitabı ücretsiz alıyor. Sponsorlar genelde hangi kitabın kime verildiğini bilmek istemiyorlar. Sadece projeye destek veriyorlar" dedi.

GÜZEL HİKÂYELER ÇIKIYOR

Sponsorluk dışında direkt kitap bağışında bulunanların da olduğunu belirten Malkoç, bağışlanan kitapları ayrı bir yerde sergilediklerini ifade etti. Askıda kitap projesinde gülümseten hikâyelerin yaşandığını belirten Malkoç, "Örneğin bir okuyucu Küçük Prens kitabını bağışlamıştı. O gün hava çok yağmurluydu. Bende, sosyal medyadan 'Bu havada gelen Küçük Prens'i kapar' paylaşımı yaptım. Böyle güzel anılarımız oluyor" dedi. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: