Antalya
14.01.2022
A
GÜNDEM , YAŞAM
5 yıl sonra eski yerine konuldu
5 yıl sonra eski  yerine konuldu

Demre ilçesindeki Noel Baba Meydanı'nda 2017 yılında yenileme çalışmaları sırasında bir depoya kaldırılan Akdenizli Noel Baba heykeli, 5 yıl sonra yeniden yerine yerleştirildi.

Noel Baba Meydanı'nda Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın, Demre'de yaşayan Noel Baba'nın kalın, kırmızı giysiler içinde olamayacağı tezinden yola çıkılarak heykeltıraş Necdet Can tarafından yapılan heykel, 25 Aralık 2008'de törenle açıldı. Sol omuzunda erkek çocuğu, sağında 1,65 santimetre uzunluğunda kız çocuğu ve kaidesi ile 3,45 metre boyundaki heykelde çocukların elindeki hediye paketiyle Noel Baba'nın yardımseverliği ön plana çıkarıldı.

İLGİ ODAĞI OLDU

Meydandaki Noel Baba heykeli, geçen süreçte Demre'ye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Demre'de yaşayan eski Kültür ve Turizm Bakanı Günay "Akdenizli Noel Baba heykeli, Demre için yapılmış özel ve özgün bir çalışma. Sanki bir fotoğraf stüdyosu gibi meydana gelen herkes önünde fotoğraf çektirdiği bir heykel oldu. Yerine konması sevindirici. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya ve heykelin konmasını sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyorum" diye konuştu. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: