Antalya
13.01.2022
A
GÜNDEM , SPOR
Mukairu bu kez gidiyor
Mukairu bu kez gidiyor

Her transfer döneminde İngiltere’ye gideceği konuşulan Paul Mukairu için, Antalyaspor ile İngiliz ekibi Nottingham Forest takımı anlaştı. Anlayma gereği 2 Milyon Euro’dan gazla bonservis ve bir sonraki satıştan pay alınacak

Antalyaspor’un genç oyuncusu Paul Mukairu, İngiltere’nin Nottingham Forest takımı ile prensipte anlaştı. Sezon başında yapılan görüşmelerde parasal konularda anlaşılamaması üzerine gerçekleşmeyen transfer, ara transfer döneminde tekrar masaya yatırıldı. Kulüpler arasında yapılan görüşmede 2 Milyon Euro’nun üzerinde bir bonservis konusunda anlaşma sağlandı. Antalyaspor Yönetimi’nin, bir sonraki satıştan yüzde 20 pay alacağı da öğrenildi.

 

YASAĞI KALDIRACAK

Bu arada ara transferde Brezilyalı FernandoLucasMartins ve İsviçreli AdmirMehmedi’yi Antalya’ya getiren kırmızı-beyazlı takım, transfer yasağı nedeni ile iki isme imza attıramamıştı. 1.2 Milyon Euro ödenmesi gereken AatifChahechouhe’nin bu rakamdan indirim yapmaması nedeni ile yasağı kaldıramayan yönetimin, Mukairu’dan gelecek para ile transfer tahtasını açmayı planladığı öğrenildi. İngiltere Championchip takımlarından Nottingham Forest’e gitmeye sıcak bakan Mukairu’nun, Fenerbahçe maçından sonra takımdan ayrılması bekleniyor.

 

AMİLTON’A TEKLİF VAR

Öte yandan dün başlayan ara transfer dönemi nedeni ile Antalyaspor’da hareketli günler yaşanmaya başladı. Bazı oyuncularla yolları ayırıp kadrodaki fazlalığı gidermek isteyen yönetim, genç oyuncuları kiralamak ve iyi teklif gelen oyuncuları da satmak istiyor. Buna göre Ersin Zehir ve Bahadır Öztürk’e teklifler geldiği ve iki oyuncunun da kiralık olarak başka takımlara gönderileceği belirtildi. Sezon başında Amilton’u çok isteyen Giresurspor’un, bu futbolcuda yine çok ısrarcı olduğu, kulüpler arasında görüşmelerin devam ettiği öğrenildi. Amilton’u yurtdışından takımların da istediği belirtiliyor.

Haber Merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: