Antalya
13.01.2022
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
Halk otobüsü 9 araca çarptı-VİDEO
Halk otobüsü 9 araca çarptı-VİDEO

Konyaaltı ‘nda freni patlayan şehir içi yolcu otobüsü, önündeki 9 araca çarptı. Kazada emniyet müdürü korumasının da aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı. Kaza yeri savaş alanına dönerken sürücü Cengiz Akıcı, “Duraktan yolcuyu aldıktan sonra otobüs aniden şahlandı” dedi.

Kaza dün saat 08.20 sırasında Konyaaltı Siteler Mahallesi 1366 Sokak üzerinde meydana geldi. Büyükşehir Belediyesine ait 07 AU 0452 özel halk otobüs sürücüsü Cengiz Akıcı, pazar yeri karşısındaki duraktan yolcu aldıktan sonra yoluna devam etti. Bu sırada frenleri tutmayan otobüs kontrolden çıktı ve önündeki 9 araca çarptıktan sonra kaldırımdaki elektrik direğini devirdikten sonra durabildi.

5 KİŞİ YARALANDI

Kazada cadde ve kaldırım savaş alanına dönerken Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü Zafer Kunduz'un koruması Gökhan Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı. Yaralılara ilk müdahaleyi bölgeden geçen vatandaşlar yaptı.  Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi

 DURDURUMADIM

Otobüs sürücüsü Cengiz Akıcı ilk ifadesinde, “ Duraktan yolcu alıp, hareket ettim. Daha sonra otobüs aniden şahlandı ve hızlanmaya başladı. Frene bastım, aracı durdurmak istedim ama olmadı. Kontağı kapattım, yine durmadı” dediği öğrenildi. 

 

FRENİM PATLADI

 Konyaaltı’nda meydana gelen otobüs kazası sonrası yaşananlar kameralara yansıdı. Görüntülerde otobüs şoförü Cengiz Akıcı, yolcu aldıktan sonra ilerlerken dubaya çarpıp panikleyince aracın direksiyonunu kaldırıma çeviriyor. Otobüsteki yolcular çığlık atarken, Akıcı'nın ağaçlara, araçlara ve direklere çarpan aracı güçlükle durdurduğu görülüyor. Otobüsteki bir yolcunun, sürücünün yanına gelip "İyi misin?" diye sorduğu, Akıcı'nın, "İyiyim iyiyim, fren patladı" yanıtı da görüntülere yansıdı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: