Antalya
12.01.2022
A

Geçtiğimiz gün Konyaaltı Belediye Meclis toplantısına Porsche ile gelip arabasını yaya kaldırımına park eden politikacıyı fotoğraflamış ve bunu sosyal medyadan paylaşmıştım. Aslında bu fotoğraf çok şey anlatıyordu. Bahsi geçen isim CHP Konyaaltı Meclis Üyesi Metin Altunbaş. Baştan söyleyeyim; kendisiyle bir alıp veremediğim, bir husumetim yok. Hatta mecliste bir iki kez anca gördüm. Benimki tamamen gazeteci refleksi... Geçtiğimiz hafta Konyaaltı Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısını takip ettikten sonra meclisin yapıldığı Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nden çıkış yaptım. Bizi bekleyen basın aracına doğru ilerlerken kaldırımın tam ortasına park edilmiş Porsche marka aracı görüntüledim. Sonra bunu sosyal medyada paylaştım. İster gazetecilik, isterseniz vatandaş duyarlılığı deyin... Araç, sadece kaldırımı değil, kaldırımdaki görme engelli yürüme şeridini de işgal ediyordu. Ve bu Görme Engelliler Haftası'nda yaşandı. Vatandaşa örnek olması gereken bir meclis üyesinin lüks aracını kaldırıma park etmesine mi kızarsın, kaldırımda engelli yürüyüş bandını da işgal etmesine mi? Yani neresinden tutarsanız tutun elinizde kalan bir durum.

SOSYAL MEDYAYI KULLANMAYAN BİR SİYASETÇİ!

Bu olayın ardından Metin Altunbaş'ı sosyal medyadan araştırayım dedim. Fakat hiçbir mecrada kendisini bulamadım. Siz vatandaşı temsil ediyorsunuz fakat sosyal medya kullanmıyorsunuz. Yahu bu nasıl bir mantıktır? Konyaaltılı bir vatandaş size nasıl ulaşacak, size derdini nasıl anlatacak? Tekrar hatırlatayım Metin Altunbaş'la bir hesabım yok, sadece gazeteci gözüyle sorguluyorum. Sorgulamaya devam ettim... Bizim meclis üyesinin toplantılara katılım oranını görmek için Konyaaltı Belediyesi'nin internet sitesini inceledim. 2021 yılında 12 meclis toplantısından 9 tanesine katılmamış. Sadece 3 meclis toplantısına katılım göstermiş Metin Altunbaş.

MECLİSE KATILMIYOR AMA BÖCEK'İN BAŞKANVEKİLİ!

Bir ara Büyükşehir'de Muhittin Böcek'in yerine başkanvekilliği yapmış. Zaten meclis üyeliğinin arkasında da Muhittin Böcek desteği var. Kendi belediyesinde meclis toplantılarına katılmayan bir meclis üyesi Büyükşehir Başkanvekilliği yapıyor! İlginç... Altunbaşlar iş dünyasıyla haşır neşir bir aile. İnşaat sektöründe boy gösteriyorlar. Fakat geçtiğimiz aylarda akaryakıt işine de girdiler. Kızılarık bölgesinde akaryakıt istasyonu açtılar. Allah yürü ya kulum demiş anlayacağınız. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) mevzuatına göre şehir içinde iki akaryakıt istasyonu arasında 2 kilometre mesafe olması gerek. Altunbaşların akaryakıt istasyonunun 300 metre yakınında başka bir istasyon var. Gerçi EPDK'nın bu mevzuatına zaten uyan yok. Neyse...

İLK MECLİSTE ÖZÜR DİLEMELİ

Özetlemek gerekirse; meclis toplantılarına nadiren katılan ama Büyükşehir'de başkanvekilliği yapacak kadar el üstünde tutulan, sosyal medyada olmayan Metin Altunbaş, lüks Porsche’u ile hem kaldırım hem de engelli şeridini ihlal ettiği için kamuoyundan özür dilemeli. Ve bunu ilk Konyaaltı Meclisi toplantısında yapmalı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok