Antalya
12.01.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Kırcami planı için acil çağrı
Kırcami planı  için acil çağrı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, hafta başı toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde komisyona sevk edilen Kırcami imar planlarının, 14 Ocak Cuma günü yapılacak ek meclis toplantısında görüşülmesi talebini Büyükşehir Belediyesi’ne yazılı olarak iletti.

Yaklaşık 27 bin nüfusa sahip Güzeloluk, Doğuyaka, Yeşilova, Kırcami, Mehmetçik, Tarım, Zümrütova, Topçular mahalleleriyle birlikte Fener ve Çağlayan’ın belli bölümlerini kapsayan Kırcami’de, mahkemenin imar planlarını iptal etmesinin ardından başlayan süreç devam ediyor. 2 Ocak’ta gerçekleşen referandumda Belediye Başkanı Uysal’ın “Hali hazır planların ana esasları üzerinden süreci devam ettirelim” çağrısına bölge sakinleri yüzde 87 “Evet” oyuyla destek verirken, üst ölçekli imar planları pazartesi toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclis gündeminde yer aldı.

CUMA GÜNÜ YAPILACAK

1481 futbol sahası büyüklüğündeki bölgenin planları, meclis İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na oybirliğiyle sevk edildi. Başkan Uysal, ilgili gündemin cuma günü yapılacak ek mecliste görüşmesi için ilgili yazıyı Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdi. Yazıda, “Kırcami bölgesi 25 bin, 5 bin ölçekli nazım imar planlarının 14 Ocak tarihli belediyemiz meclisine sevk edilmesi hususunda gereğini arz ederim” ifadesi yer aldı.

MURATPAŞA OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami imar planlarını sonuçlandırmak için 8 yıldır büyük bir mücadele içinde olduklarını söyledi. Bu süreci destekleyen belediye başkanları ve belediye meclis üyelerine teşekkür eden  Uysal, şunları söyledi:“İmar planımız, bize göreyersiz bir hukuki gerekçeyle iptal edildi.Ama planımızın ana esaslarıüzerinden mücadelemizi sürdürmemiz konusunda Kırcamili komşularımız, referandumda büyük destek verdi. Sonuç, komşularımızın nerdeyse oybirliği düzeyinde imar planlarına sahip çıktığının kanıtıdır.  Söz verdiğimiz gibi imar planları Büyükşehir Belediyemizin ocak ayı meclis gündeminde yer almış ve görüşmek üzere ilgili komisyona sevk edilmiştir.  Zaman kaybetmek istemiyoruz. Büyükşehir Belediye Meclisimizde süreci bir an önce tamamlayıp binlik planlar için Muratpaşa Belediye Meclisimizi olağanüstü toplamayı amaçlıyoruz.”  

BAŞKAN UYSAL’IN YANINDAYIZ

Muratpaşa Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyesi Barış Bulut, “Kırcami’de, vatandaşın yaşadığı mağduriyeti gidermek için Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi’nin yanında yer alacağız” dedi.  Bir diğer komisyon üyesi Selçuk Senirli ise “Kırcami planlarına karşı çıkmadık, çıkmayız. Amacımız üzüm yemek. 100 binlik planları bekleyip beklememek siyasi iradenin kararı. Zamanlamayı belediye başkanlarının çok iyi planlamaları lazım.” diye konuştu.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: