Antalya
11.01.2022
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Büyükşehir ucuz ekmek üretecek
Büyükşehir ucuz ekmek üretecek

Büyükşehir Belediyesi'nin yılın ilk meclisinde, Büyükşehir'in hissedarı olduğu Ekmek Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EKDAĞ) bünyesinde kurulması planlanan ekmek üretim tesisi için sermaye artırımı talebinde bulunuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı devam meclisi, Başkanvekili Deniz Filiz yönetiminde yapıldı. AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, SP ve Memleket Partili meclis üyeleri, gündemde yer alan 146 gündem maddesini oyladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2022 mali yılı gelir ve giderleriyle bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimini yapacak komisyonun 5 kişiden oluşmasına karar verildi. Yapılan gizli oylama sonucu 87 oy geçerli 1 oy boş sayıldı. Buna göre Ali Polat (CHP), Mesut Kocagöz (CHP), Alper Birer (AKParti), Muhammet Ural (AK Parti), Mehmet Yüksel (İYİ Parti) Denetim Komisyonu üyeleri olarak seçildi.

EKDAĞ İÇİN SERMAYE ARTIRIMI

Geçen ay meclis toplantısında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ucuz ekmek sözü vermesi üzerine harekete geçildi ve Ekmek Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EKDAĞ) bünyesinde kurulması planlanan ekmek üretim tesisi için sermaye artırımı talebinde bulunuldu. Halk Ekmek Fabrikası tesisinin faaliyete geçirilebilmesi için yaklaşık 15 milyon Türk Lirası kaynak ihtiyacı doğduğu ve bu ihtiyacın sermaye artışıyla karşılanması için 14 milyon Türk Lirası olan şirket sermayesinin, 29 milyon TL'ye çıkarılması talep edildi.

ARTIK HİZMET VE PROJE ÜRETİN

Yeni yılın ilk meclisinde gündem dışı konuşan AK Parti Grup sözcüsü Ali Çetin, 2022 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin artık üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Çetin, “Artık hizmet ve proje üretmeye, vatandaşın taleplerini yerine getirmeye, ulaşımdaki içinden çıkılmaz hale gelen trafik sorununu çözmeye, 3 yıla yakındır sendika hakkı olan işçilerin, çalışanların ve emekçilerin haklarını ödemeye, yarım kalan projeleri tamamlamaya atıl bekletilen projeleri her şeyiyle tamamlanmış olanları açmaya, üzerinize düşen görevleri yapmaya davet ediyoruz. 2022 yılı ilk olağan meclis toplantısını ve alacak olduğumuz kararların Antalya'ya hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

BÖCEK’İ TEBRİK ETTİ

Başkanvekili Deniz Filiz ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Samsun Gazeteciler Cemiyeti'nin davetlisi olarak bir dizi tören ve ziyaret için Samsun'da bulunduğunu belirterek, “2021 yılının en iyi büyükşehir belediye başkanı seçildi. Muhittin Böcek başkanımızı kutluyorum.” Dedi

BELEDİYE- İŞ YETKİLİ

Meclis Başkan Vekili Deniz Filiz toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya İnsan Kaynakları Anonim Şirketinde çalışan işçi personellerine yönelik 30.12.2021 yılı itibariyle Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından tebliğ edilen yazıyı meclis üyeleriyle paylaştı. Buna göre insan kaynakları çalışanlarının sendikal haklarıyla ilgili Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikasının yetkili olduğunu belirten Deniz Filiz,  toplu iş sözleşme görüşmelerinin başlamak üzere olduğunu söyledi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: