Antalya
07.01.2022
A
GÜNDEM , SPOR
Şahin, futbolculara sahip çıktı
Şahin, futbolculara sahip çıktı

Final kaybetmenin kötü olduğunu, penaltılarla kaybetmenin ise en kötüsü olduğunu belirten Gronendijk, ikinci yarıdaki oyunun kupa için yeterli olmadığını söyledi. Nuri Şahin ise hiçbir futbolcusuna penaltı kaçırdığı için kızmadığını söyledi

 

Antalyaspor Teknik Sorumlusu Alfons Groenendijk, finalde kaybetmenin kötü bir duygu olduğunu, penaltılarla kaybetmenin ise en kötü duygu olduğunu söyledi. Kötü duygular içinde olduklarını belirten Hollandalı teknik adam, “İkinci yarı değişikliklerle oyunu dengeledik. Pozisyonlara girdik ve golü bulduk. Uzatma bölümünde iyi oynadık. Beşiktaş da şans buldu ama daha çok bizim kontrolümüzde bir oyun geçti. Bazı değişiklikler zorunlu oldu. Penaltılarda bu şansızlık yaşayan futbolcularımızı kullanamadık. Penaltı kullanarak büyük sorumluluk alan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

NURİ ŞAHİN: KIZAMAM

Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin de, final maçında kaçırdıkları penaltılarla kupanın kaybedilmesinde rol oynayan Mustafa Erdilman ve Sherel Floranus’a sahip çıktı. Penaltı kullanmanın sorumluluk ve özgüven istediğini belirten Şahin, “Özellikle genç Mustafa, büyük bir sorumluluk alarak atışı kullanmak istedi. İyi de kullandı ancak kaçırdı. Floranus’un penaltı atışı da güzeldi ne var ki direkten döndü. Böyle kayıplar acı verse de olabiliyor. Penaltı kullanıp sorumluluk alan tüm oyuncularımı kutluyorum. Kupayı kazanmayı çok istemiştik ancak eksikler ve şanssızlıklar böyle bir tabloyu ortaya çıkardı” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: