Antalya
07.01.2022
A

 

Rönesans ve reform bugünkü Avrupa’nın zenginliğinin temel kaynağıdır. O zamanki aydınların felsefesi günlük hayata geçti ve Sanayi Devrimi patladı. Bu aydınlanma çağından, yıllar sonra biz de Yüce Atatürk'ün sayesinde nasibimizi aldık ama tam ilerleyemedik. Çünkü 'Atı alan Üsküdar'ı geçmişti.

Şimdi Avrupa da tıpkı rönesans ve reformda olduğu gibi genç teknik adamları takımların başına getirmek çığırı açıldı. Ülkemizde de bu akıma uygun adımlar atıldı. Örnek Karagümrük (ki şimdi çalıştırıcısı Alanyaspor’da ve Emre Belözoğlu ile Nuri Şahin).Çağın gereği de budur ve kanımca yapılan işlem de doğrudur. Ancak bu teknik direktörlerden “Kafasında  Devrim Yapanlar” kalacak, yapamayanlar silinecektir. Bunun ölçütü de bu teknik direktörlerin başarıları olacaktır.

Önceki gün Süper Kupa finalinde kendisine altın tepsiyle sunulan ve yükselecek olan başarı grafiğini Nuri Şahin elleriyle itti. İlk yarı takıma olağanüstü korkak bir futbol oynattı ve golü yedi. İkinci yarı aklı başına geldi ve takım saldırdı. Sonuç olarak beraberlik yakalandı ve iş penaltılara kaldı. İşte zurnanın zırt dediği ve her şeyin berbat olduğu yer burası. İkinci penaltıyı Mustafa'ya attırdı. Mustafa'ki  son dakikalara doğru bir futbolcunun sakatlığı nedeniyle zorunluluktan oyuna dahil olan futbolcumuzdu. Doğal olarak ta penaltıyı atamadı. Arkadan gelen bir futbolcumuzda penaltı kaçırınca 5.penaltıların atılmasına gerek kalmadan Süper Kupa BJK'nin oldu. Bana göre penaltı atacak en son kişi Mustafa idi. Futbol dolu günlerde hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok