Antalya
05.01.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Kirayı alamadı evi ateşe verdi
Kirayı alamadı evi ateşe verdi

Antalya’da ailesine ait dairedeki kiracıdan alacağını tahsil edemeyen genç kadın, tepkisini apartmanda yangın çıkararak gösterdi.  

 

Muratpaşa Yenigün Mahallesi 1055 Sokak’taki apartmanın 4. Katında, ailesine ait daire bulunan D.S.(25) kira ücretini almak için adrese geldi. İddiaya göre kira ücretini alamayan genç kadın sinirlendi ve bodrum katındaki atık maddeleri ateşe verdi.

HASAR MEYDANA GELDİ

Binanın içini dumanların kapladığını gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye, elektrik panolarına da sıçrayan yangını kısa sürede söndürdü. Vatandaşlar ise panikle dışarı çıktı. D.S, polis ekiplerince gözaltına alındı. Bina girişi, bodrum kat ve elektrik panolarında maddi hasar meydana geldi.

 İFTİRA ATIYORLARDI

 Yangının çıktığı binada çalışan Sevda Canbaz, “Kapı zilimiz çaldı, açtım baktım gelen yok. Sonra aşağıya girişe doğru baktım. Kadın aşağıda, ‘Ben de burayı yakmazsam falan” diyordu. Daha önce kadın burada oturuyordu, ama dairesi kiraya verildi. 15 dakika geçti kapının arasından duman gelmeye başladı. Binanın kapısını açtım dumanlar içeri girmeye başladı. Bina girişini yakmış” dedi.   D.S, sağlık kontrolünün ardından polis merkezine götürüldü. D.S., gazetecilerin "Neden yaktınız" sorusuna, “Yo hayır sadece yandı. Binayı yakmadım. Alkol oranım sıfır. Üstüme iftira atıyorlardı bu kez de ‘Ben yaktım’ diyebilmek için” cevabını verdi.  İHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: