Antalya
04.01.2022
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Gecekonduda can pazarı
Gecekonduda can pazarı

Kepez Beşkonak’ta çıkan yangında Dürgen ailesine ait gecekondu küle döndü. Evdeki eşyaları kurtarmak için alevlere dalan Cemil Dürgen, hastanelik oldu.  Hem kocasının haline hem de kül olan eşyalarına üzülen Semire Dürgen, yaşadıklarının korku filmi gibi olduğunu vurguladı.

 

ANTALYA'da gecekonduda çıkan yangında ev küle döndü. Yangın esnasında ev içerisinde eşyalarını kurtarmaya çalışan ev sahibi Cemil Dürgen, ellerinde ve başında oluşan yanıklara rağmen dizlerinin üzerine çöküp gözyaşı döktü. Dürgen ile dumandan etkilenen oğlu tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

ELEKTRİKLİ ISITICIDAN ÇIKTI

Yangın, önceki akşam saat 21.30 sıralarında Kepez ilçesi Beşkonaklar Mahallesi 4402 sokak üzerinde yer alan Cemil Dürgen’e ait gecekonduda, elektrikli ısıtıcıdan çıktı. İşe gitmeye hazırlanan Cemil Dürgen, elektrikli ısıtıcıyı açtıktan sonra eşi Semire Dürgen, oğulları Kadir M. ve Semir M. ile birlikte bahçeye çıktı. Bu esnada evinden alevler yükseldiğini gören Cemil Dürgen ve ailesi, panikle yangını söndürmeye çalıştı. Yangının büyümesiyle birlikte evden bazı eşyalarını kurtarmaya çalışan aile, durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla birlikte olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Bir süre sonra sokağa gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürme çalışmalarına başladı.

DİZLERİNİN ÜZERİNE ÇÖKTÜ

Bu esnada eve girmeye çalışan Cemil Dürgen'i polis mumurları engelleyerek evden uzaklaştırdı. Ellerinde ve başında yanıklar oluşan Dürgen, evine bakarak dizlerinin üzerinde alnını yere koydu. Evinin küle dönüşünü gözleri dolarak izleyen Cemil Dürgen, "İşe gidecektim, elektrikli ısıtıcıyı açmıştım. 5 dakika içerisinde, ne oldu bitti anlayamadım. Her şeyim yandı, hiçbir şey kalmadı. Ben bittim abi. Param, altınım her şey gitti. Ne olacak benim halim” dedi.Başı ve ellerinde yanıklar oluşan Cemil Dürgen ile dumandan etkilenen Kadir M., ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılırken, eşi Semire Dürgen ve diğer oğlu Semir M. kontrol amaçlı ambulansa alınıp tedavi edildi. Alevler 1,5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınırken, evde bulunan tüm eşya ve paralar yandı.

BEŞ DAKİKADA OLDU

Yangında başı ve ellerinde yanıklar oluşan Cemil Dürgen, olaydan hemen sonra "İşe gidecektim, elektrikli ısıtıcıyı açmıştım. 5 dakika içerisinde ne oldu, bitti anlayamadım. Her şeyim yandı, hiçbir şey kalmadı. Param, altınım her şey gitti. Ne olacak benim halim?" diyerek gözyaşı döktü.

GİYECEK ELBİSEMİZ KALMADI

Anne ve çocukları, geceyi sokakta bir sobanın başında geçirdi. 22 yıldır yaşadığı evin kül olduğunu gören Semire Dürgen, dehşeti yaşadıklarını belirterek "Çay yapmak için su ısıtıcıyı açmıştım, ondan duman çıkıyor sandım. Daha sonra bir baktım içerisi duman dolmuş. Eşimin yanına gidip, ona söyledim. Kapıyı açtığı gibi alevler, yüzüne doğru geldi. O anda içeriden zor çıktı. Alevler, bir anda bütün evi sardı. Kendimizi dışarı zor attık. Ne kurtarabilirsek diye eve girmeye çalıştık. Hiçbir şeyimizi kurtaramadık. Ne varsa hepsi yandı" diye konuştu.

 

KORKU FİLMİ GİBİYDİ

Yaşadıklarının adeta korku filmi gibi olduğunu aktaran Semire Dürgen "Giyecek elbisemiz dahi kalmadı. Geceyi evimizin yanında bulunan sobanın yanında geçirdik. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi. Eşi ve oğlunun maaşlarını yeni aldığını söyleyen Dürgen, "Eşim içeriye koşup, parayı kurtarmaya çalıştı. Benim de 800 liram vardı, o da yandı. Küçük çocuğun altınları vardı, doğum gününde takılan, onlar da gitti. Eşimin durumu hiç iyi değil, yüzünde ve kollarında yanıklar var" dedi.

5 BİN LİRAM YANDI

Yangında dumandan etkilendiğini söyleyen Kadir Miçooğulları ise "Ev komple yanmaya başladı. O telaşla hiçbir şey yapamadık. Benim 5 bin liraya yakın birikimim vardı. Yastığın altındaydı ama hepsi yanmış. Şu an 1 kuruşumuz bile yok, mağduruz. Babamın da maaşı yandı, benim de yandı. Üstümdeki kıyafet bile emanet" ifadelerini kullandı.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: