Antalya
01.01.2022
A
GÜNDEM , SPOR
Tarihi hazırlık
Tarihi hazırlık

Daha önce 2 kez Türkiye Kupası finali oynayan Antalyaspor, 2022’nin ilk resmi maçında Süper Kupa finalinde Beşiktaş’la mücadele edecek. Kırmızı-beyazlı ekip, 55 yıllık kulüp tarihinde ilk kez oynanacak finali kazanırsa, kupayı kaldıran 7. takım olacak

55 yıllık tarihinde ilk kez Süper Kupa finali oynayacak Antalyaspor, bugünden itibaren mesaiye başlıyor. Giresunspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçından sonra izne çıkan futbolcular bugün tesislerde toplanacak ve saat 20:00’de ilk antrenmanı gerçekleştirecek.

YOLCULUK PAZARTESİ

 Yarın akşam da tek idman yapacak kırmızı-beyazlı ekip, Pazartesi günü saat 11:00’de yapacağı çalışmanın ardından özel uçakla saat 16:00’de Katar’a hareket edecek. Sakatlığı bulunan futbolcuların da gideceği Katar’da, Salı günü son çalışmasını gerçekleştirecek Antalyaspor’da, 17:00’deki antrenmanın ardından saat 18:00’de Teknik Sorumlu Alfons Gronendijk ve bir futbolcu basın toplantısına katılacak. Çarşamba akşamı saat 20:45’te oynanacak final maçından sonra gece saat 02:00’de özel uçakla Antalya’ya dönüş yapılacak.

6 FARKLI TAKIM KAZANDI

Tarihinde daha önce iki kez Türkiye Kupası finali oynayan Antalyaspor, ilk kez Süper Kupa finali oynayacak. Bu yıl 15’incisi düzenlenen finalde Beşiktaş’ı yenerek kupayı müzesine götürmek isteyen kırmızı-beyazlı ekipte sakatlıkları devam eden Harun Alpsoy, Ufuk Akyol ve Doğukan Nelik dışında eksik bulunmuyor. Süper Kupa’yı, geride kalan 14 yılda Galatasaray 6 kez, Fenerbahçe 3 kez, Trabzonspor 2 kez ve Beşiktaş, Konyaspor ve Akhisarspor takımları da 1’er kez kazanmıştı. Antalyaspor Beşiktaş’ı yenerse Süper Kupa’yı müzesine götüren 7’nci takım olarak kayıtlara geçecek.

HALİL UMUT MELER YÖNETECEK

Bu arada Antalyaspor ile Beşiktaş arasında Katar’ın Doha kentinde bulunan 40 bin kapasiteli Ahmed bin Ali Stadı’nda oynanacak Süper Kupa finalini Halil Umut meler yönetecek. Tarihi finalde Süleyman Özay ve Candaş Elbil yardımcı hakem olarak görev yaparken,Atilla Karaoğlan da 4.hakem olarak sahaya çıkacak.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: