Antalya
01.01.2022
A
GÜNDEM , SPOR
Kepezli ev hanımlarına tekvando lisansı
Kepezli ev hanımlarına tekvando lisansı

KEPEZ Belediyesi Spor Kulübü'nün ev hanımlarına düzenlediği tekvando kursu sonunda, 40 kadın lisanslı sporcu oldu. Kursiyerler arasında Rus, Hollandalı ve Kırgız ev hanımları da var.

 

Kepez Belediyesi Spor Kulübü'nün ev hanımlarına yönelik düzenlediği kursa katılan 60 kadından 40'ı, kulübün lisanslı sporcusu oldu. Kadınların özgüven kazanması, kendilerini ifade edebilmelerini ve savunmalarının amaçlandığı kurslar, Turgut Özal Spor Salonu'nda haftada 2 gün birer saat yapıldı. Yaklaşık 3 ay sonunda devamlılık gösterenlere, katılım ve başarı belgeleri ile Kepez Belediyesi Spor Kulübü'nün lisansı verildi. Lisans alan kadınlar, Ocak ayında yapılacak kuşak imtihanlarına katılacak.

SAĞLIĞINIZA YATIRIM YAPTINIZ

Her zaman ev sakinlerini düşünmekten kendilerine yeterince zaman ayıramayan ev hanımlarına böyle bir hediye vermek istediklerini belirten kulüp başkanı Hakan Çatal, katılan kursiyerlerin istekliliğini görünce daha fazlasını yapmayı kararlaştırdıklarını söyledi. Ev hanımlarına yönelik spor organizasyonlarını sürdürmenin zorluğuna da değinen Çatal, "Ev işlerinde fazla kullanmadığınız kaslarınızı ve eklemlerinizi çalıştırdınız. Kendi sağlığınıza yatırım yaparken, buraya gelerek kendinize zaman ayırmış oldunuz. Her türden sizin için avantajlı oldu" dedi.

ÖZEL BİR ALKIŞ HAK ETTİNİZ

Kulüp Başkanı Çatal, "Kursu tamamladığınız için özel bir alkışı hak ettiniz" dedi. Kadınlarla böyle projeler yapmanın riskli olduğunu belirten tekvandodan sorumlu yönetim kurulu üyesi Kürşat Altıntaş ise, "Her türlü riske rağmen başardık, hepinizi tebrik ediyorum. Bize yeni projeler yapmamız konusunda yön verdiniz" dedi.

YABANCI GELİNLER DE KATILDI

Lisans alan ev hanımı kursiyerler arasında Hollanda uyruklu Rabia Yücel, Rus uyruklu Viia Admaeva ve Kırgızistan uyruklu Nurzade Beyşenbekkızı'nın olması dikkat çekti. Törende konuşan Rus Admaeva'nın çevirisini, Kırgız Beyşenbekkızı yaptı. Bu kursu düzenlediği için kulüp yönetimine teşekkür eden Admaeva, "Bir teşekkür de, benim yabancılığımı hissettirmeyen, beni kardeşleri gibi kabul eden kursiyer arkadaşlarıma" diyerek duygularını ifade etti. Kadın kursiyerler tekvando antrenörü Derya Uyankaya'ya teşekkür etti. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: