Antalya
31.12.2021
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
TEHAD’ın Antalya temsilciliği açıldı
TEHAD’ın Antalya  temsilciliği açıldı

İstanbul'da, 2018 yılında kurulan Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği Antalya Temsilciliği'ni açtı. Şube Temsilcisi Nilay Güngör, elektrikli ulaşımda Antalya'nın öncü olacağını söyledi

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın etkisiyle ulaşımda elektrikli araçların kullanımı da paralel olarak arttı. Elektrikli ulaşımın tercih edilmesinin hem ekonomik hem de doğaya ciddi katkısı olduğu biliniyor. Bu bilgiler ışığında 2018 yılında İstanbul'da elektrikli araçlar, şarj istasyonları ve enerji depolama konularında faaliyet vermek amacıyla kurulan Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Antalya Temsilciliği'ni kurdu.

FARKLI ETKİNLİKLER YAPILACAK

 Her geçen gün artan elektrikli araçların kullanımıyla birlikte yeni bir sektörün oluştuğunu belirten TEHAD Antalya Şube Temsilcisi Nilay Güngör, Antalya başta olmak üzere Akdeniz bölgesinde şarj istasyonlarının kurulumu ve elektrikli araçların ulaşımda daha fazla yer alması noktasında mesleki deneyimlerin paylaşacağı çok sayıda etkinliğe imza atacaklarını söyledi.

TEHAD Antalya'nın kurucuları şu isimlerden oluşuyor: Nilay Güngör, Işık Tunçel, Barış Açıkgöz ve Oğuzhan Kaya.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: