Antalya
22.12.2021
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Sahte içki baskını
Sahte içki baskını

ve fabrikada 2 milyon 500 bin TL değerinde 55 bin 287 litre sahte alkol ele geçirildi.  

 Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce alkollü içki kaçakçılığı yapan şüpheli şahıslar 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe alındı.

MERDİVEN ALTI İMALAT

Yapılan incelemeler sonucunda şüphelilerin usulsüz şekilde ithal ettikleri etil alkollerin içerisinde bulunan evsel içki yapımını önlemek amacıyla konulan ve acı kimyasal olarak bilinen “denatonyum benzoat” adlı maddeyi ayrıştırarak içilebilir hale getirmek amacıyla merdiven altı imalathane ve fabrikalar kurdukları belirlendi.

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bu imalathane ve fabrikalarda ayrıştırılarak içilebilir hale getirilen etil alkollerin hijyenik yüzey temizleyici veya dezenfektan adı altında ülke genelinde piyasaya sürüldüğü tespit edildi. 5 gün önce şüphelilere ait fabrika, depo ve ikametlerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan aramalarda piyasa değeri yaklaşık 2 milyon 500 bin TL olan 55 bin 287 litre sahte alkol ile çok sayıda boş bidon, karton kutu, sahte etiket, kapak ve sahte bandrol ele geçirildi. İHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: