Antalya
20.12.2021
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
ADGİAD’TA DEMOKRASİ ŞÖLENİ
ADGİAD’TA DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Antalya Doğu ve Güneydoğu İşadamları Derneği 5. Olağan Genel Kurulu, adeta demokrasi şöleni havasında gerçekleştirildi. Genel Kurulda Ercan Özbay oy birliğiyle başkan seçildi. Eski Başkan Aykut Eminoğlu ise derneğin çıtasının her geçen gün yükseldiğini vurguladı.

Doğu ve Güneydoğu illerinde yer alan 23 kentin temsil edildiği Antalya Doğu ve Güneydoğu İşadamları Derneği 5. Olağan Genel Kurulu Cam Piramit’te gerçekleştirildi.  Yoğun bir katılımla adeta demokrasi şöleni havasında yapılan toplantıya,  siyasi parti il ve ilçe başkanları, eski milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu yetkilileri, muhtarlar, çeşitli meslek odası ve dernek temsilcileri ile ADGİAD üyeleri katıldı.

YENİ BAŞKAN ERCAN ÖZBEY

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda divan başkanlığına Garip Erdoğan, divan üyeliklerine Zeyyad Orhan ve Şafak Çelik seçildi.  Faaliyet ve denetim raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından tek liste ile seçime geçildi. Mevcut Başkan Aykut Eminoğlu’nun yeniden aday olmadığı seçimlerde, Ercan Özbay oy birliği ile başkan seçildi. 

EMİNOĞLU: BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Yeni yönetim kurulunun seçilmesinin ardından veda konuşması yapan eski başkan Aykut Eminoğlu şunları söyledi; “İki yıldır onurla sürdürdüğüm başkanlık görevimi ADGİAD ailesinin yeni seçilmiş yönetim kuruluna devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Antalya’da ve başka şehirlerde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça bahsettiren derneğimiz görülüyor ki çıtayı her geçen gün yükseltiyor. Bu da gücümüze güç katıyor. Biz büyük bir aileyiz ve öyle de kalacağız”

HER ALANDA HİZMETTEYİZ

Kendisini bu göreve layık gören dernek üyelerine teşekkür eden Ercan Özbay ise “Devraldığımız bu bayrağı hep birlikte daha yükseklere taşıyacak olmanın heyecanını yaşıyorum. ADGİAD olarak vizyonumuz; yerel ve evrensel değerlere sahip çıkan, şehrine ve ülkeye hizmet etmeyi amaçlayan dürüst ve çalışkan iş insanları oluşturmaktadır. Antalya’mızın kalkınması için üstlendiğimiz rollerde inşaat işçiliğinden müteahhitliğine, pazarcılıktan esnaflığa, turizm işçiliğinden otel işletmeciliğine her alanda emeğin hayata nasıl damga vurduğunun bir göstergesi olduk. Buradan yola çıkarak Antalya’mızın kalkınmasının devam etmesi için birçok projeler oluşturup ve faaliyetler gerçekleştirdik. Çalışmalarımız artarak sürecek. ” diye konuştu.

 KÜRSÜMÜZ ÖZGÜR KÜRSÜ

Eski ve yeni başkanın konuşmalarından sonra Divan Başkanı Galip Erdoğan, “Bizim kürsümüz özgür bir kürsüdür. Burada tüm arkadaşlarımız saygı çerçevesi içerisinde özgürce düşüncelerini ifade etmiştir, etmeye de devam edecektir” diyerek dilek ve temenni konuşmaları için üyelere söz verdi. Mehmet DOĞAN

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: