Antalya
13.12.2021
A
GÜNDEM , SİVİL TOPLUM
Ziraat Mühendisleri Odası'nda yeni başkan Büyüktaş oldu
Ziraat Mühendisleri Odası'nda yeni başkan Büyüktaş oldu

Ziraat Mühendisler Odası Antalya Şubesi olğan genel kurulunda Prof. Dr. Dursun Büyüktaş başkanlığa seçildi. Mevcut Başkan Vural Şahin ise Büyüktaş’ın listesinde yer alan 2 adaydan fazla oy alarak yönetime girdi

 

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Antalya Şubesi olağan genel kurulu, oda binasında yapıldı. Genel kurulda Mevcut Başkan Vural Şahin, İbrahim Akbulut ve Prof. Dr. Dursun Büyüktaş yarıştı.  Geçtiğimiz Cumartesi günü başlayan genel kurulda, mevcut başkan Vural Şahin, 4 yıllık icraatlarını anlattı. Şahin ile birlikte aday olan Dursun Büyüktaş ve İbrahim Akbulut’un konuşmalarının ardından, dün sabah oy verme işlemine geçildi. Oylama sonucunda kazanan Prof. Dr. Dursun Büyüktaş oldu.

 

646 ÜYEDEN OY ALDI

Sandıkların kapandığı saat 17:00’de başlayan oy sayım işlemi yaklaşık 2 saat sürdü. Sayım sonunda kendilerini “Çağdaş Ziraat Mühendisleri” olarak tanımlayan sarı listeden Dursun Büyüktaş ve ekibi 4 yıllığına Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi yönetimine seçildi. Dursun Büyüktaş 646 üyenin oyunu alırken, Ali Top 640, Meral Alkan 626, Murat Vernez ve Özgür Akteke 610’ar, Hüseyin Yılmaz 598, Remzi Hacıoğlu da 531 oy aldı.

VURAL ŞAHİN LİSTEYİ DELDİ

Bir önceki başkan Vural Şahin de listeyi delerek Dursun Büyüktaş’ın yönetim kurulunda  yer aldı. 604 oy alarak Büyüktaş’ın yönetiminden Remzi Hacıoğlu ve Hüseyin Yılmaz’ın aldığı oyu geçen Vural Şahin, bu sonuçla 7 kişilik yeni yönetim kurulu listesine girdi. Aday listesinde en az oy alan isim olan Remzi Hacıoğlu ise liste dışı kaldı.

AKBULUT 436 OY ALDI

ZMO Antalya Şubesi'nin diğer başkan adayı İbrahim Akbulut ise 436 üyeden oy alarak listede yer alamadı

Hasan YAVAŞLAR

ZMO hizmet binası girişinde adaylar ve ekipleri, oy verme işleminin sona erdiği saate kadar sıkı bir çalışma gerçekleştirdi. Başkanlığa seçilen Prof. Dr. Dursun Büyüktaş da üyeleri kapıda karşıladı.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: