Antalya
09.12.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Tarikatları korumayın
Tarikatları korumayın

Tarikat yurdu ALİMDER’de gerçekleşen kan dondurucu cinayetle ilgili haberlere yayın yasağı getirilmesine sert tepki gösteren CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, yayın yasağının derneği koruma amaçlı uygulandığını savundu. 

AKP iktidarının cemaatlerle ilişkilerinden ötürü daha önce çok ağır bedellerin ödendiğini ifade eden Başkan Cengiz getirilen yayın yasağının derneği koruma amaçlı uygulandığını belirtti. Başkan Nuri Cengiz, “Maddi çıkar, cinsel istismar ve din sömürüsünü profesyonel hale getirmiş olan cemaat, vakıf, dernek vb. kuruluşları; ‘Bir kereden bir şey olmaz’ zihniyetiyle savunanlar, Türkiye’yi yöneten zihniyetin aynasıdır!” dedi.

KARA CEHALETE KURBAN GİTTİ

Birçok öğrencinin, barınacak yeri olmadığından, uygun fiyatlara bu gibi yerlerde yaşadıklarını bu öğrencilerin ebeveynlerinin tedirgin olduğunu ifade eden Cengiz, “Kara cehalete kurban giden talihsiz gencimiz Mehmet Sami Tuğrul'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Devlet yurtlarında yeterli kontenjan; vatandaşın cebinde ev kiraları ve özel yurt fiyatlarını karşılayabilecek para olmadığı için; çocuklarını ucuz diye ilim cemaat yurtlarına yerleştirmek zorunda kalan ailelere Allah sabır versin. Kimsenin endişesi ve şüphesi olmasın ki; devletin bu gibi cemaatlere, vakıflara, derneklere değil sadece halka hizmet ettiği ve her türlü ihtiyacı karşılayabildiği adil ve liyakatli bir anlayış tarafından; Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı tarafından yönetilmesine çok az kaldı” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: