Antalya
03.12.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
OGM önergeye cevap versin
OGM önergeye cevap versin

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, iş vaadiyle bir vatandaştan 100 bin TL rüşvet alındığı iddiasına ilişkin verdiği soru önergesine yanıt göndermeyen Orman Genel Müdürlüğü’nü eleştirdi.

 Konuyla ilgili TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Aydın, "3 Kasım’da verdiğimiz soru önergesine 15 günlük yanıt süresinde herhangi bir yazılı açıklama gelmemesine karşın, Orman Genel Müdürlüğü, çıkan haberlere yönelik basın kuruluşlarına yazılı bir açıklama göndermiş. OGM ‘Dolandırıldım’ diyen vatandaşın sahtecilik yaptığını ileri sürmüş ve savcılığa başvurduğunu açıklamış. Konunun yargıda çözülmesi gerçekten önemli, umarız sonuçlanması da uzun sürmez. Ancak, yine de sormalıyız: 5/6/2018 tarihli, 653/42 sayılı, üzerinde Bakanlığın ismi ve logosunun yer aldığı, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından dönemin bölge müdürü, yardımcısı ve personel şube müdürünün imzalarının olduğu ve Körfez İşletme Şefliğine gönderildiği görülen işe giriş emir yazısının yer aldığı belge gerçek değil midir? Belgenin vatandaş tarafından üretildiğine dair bir kanıt var mıdır? Belgenin Orman Genel Müdürlüğü tarafından üretilmediğine dair bir kanıt var mıdır?” dedi.

BAKANLIK SORUŞTURMA YAPTI MI?

 

Öte yandan CHP’li Özer, OGM’nin basın kuruluşlarına yolladığı açıklamaya istinaden Bakan Pakdemirli’ye yeni bir soru önergesi verdi. Önergedeki şu sorular yer aldı: “OGM tarafından Recep Ablak isimli vatandaş hakkında hangi ildeki Cumhuriyet Başsavcılığına ne zaman suç duyurusunda bulunulmuştur? Soruşturmanın içeriği ve dosya numarası nedir? Belgenin gerçek olmadığına dair bir kanıt var mıdır? Eğer varsa kanıtlar savcılığa iletilmiş midir? Vatandaşın kendisinden işe alınma vaadiyle 100 bin TL rüşvet alındığı iddiasıyla ilgili olarak Bakanlığınıza herhangi bir şikayeti yok mudur? Şikayet varsa soruşturma yapılmış mıdır? Şikayete rağmen soruşturma yapılmadıysa bunun nedeni nedir?”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: