Antalya
29.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Muratpaşa’da zeka buluşması
Muratpaşa’da  zeka buluşması

MURATPAŞA Belediyesi'nin düzenlediği 'Akıl ve Zeka Oyunları Buluşması'nı ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çocuklarla sohbet edip oyunlar oynadı.

Düşünme, algılama, mantık yürütme, karar verme ve problem çözme yeteneklerini geliştiren satranç, sudoku, mangala gibi oyunları çocuklarla tanıştırmayı amaçlayan Akıl ve Zeka Oyunları Buluşması, Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Perşembe günü başlayan etkinlikte çocuklar, çeşitli turnuvalarda kıyasıya mücadele etti, felsefe ve matematik atölyelerinde aklın sınırlarını zorlayan sorular sordu.

KÖÇÜRME OYNADI

Akıl ve Zeka Oyunları Buluşması'na katılan çocuklardan Aylin Ayan, etkinlikte çok güzel oyunlarla tanıştığını belirterek "Hepsi zeka oyunu. Kendimizi geliştirmek için oynuyoruz" dedi. Deniz Oğuz ise etkinliği "Okuldan çok farklı" diyerek anlatırken "Okulda gelişimine katkıda bulunacağına eminim" dedi. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları Buluşması'nı Belediye Başkanı Ümit Uysal da ziyaret etti. Başkan Uysal, Türk zeka oyunu olan ve 'köçürme' olarak da bilinen mangala oynadı, çocukların oyun masalarına konuk oldu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: