Antalya
Yayın Tarihi : 27.11.202101:27
Güncelleme Tarihi : 26.11.202120:30
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Subaşı: Türkiye rotadan çıkıyor
Subaşı: Türkiye  rotadan çıkıyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Adalet Bakanlığının 2022 yılı Bütçesi görüşmelerinde partisi adına konuşan İYİ Partili Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, “Ne zaman ki Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtik ve damat, paranın başına geçti.

 Önemli bir kırılma yaşadık. Sermaye kaçtı ve ilk yıllarda size güvenen sermaye, 2018'de kesildi. İktidar hemen önlem olarak ‘biz de hukuk var işte reformları yapıyoruz’ dese de kimseyi inandıramadılar. Hatta sizin tüm yol arkadaşlarınız kötüye gidişi dillendirmek zorunda kaldı. “ dedi.

 

KİMSE SİZE İNANMIYOR

Yabancı sermayenin ülkeye girmemesi yüzünden Türk parasının kaybettirmeye devam ettiğini dile getiren Subaşı sözlerini şöyle sürdürdü:  “Sizin reform dediğiniz tüm ilkeler mevcut müktesebatımızda zaten var ama yargıyı elinde tutmak yönlendirmek isteyen baskı kuran bir de Cumhurbaşkanı var ki hukuk ve adaleti sağlamak artık hiç mümkün değildir. İktidar ne yapsa, Batı ve sermaye inanmıyor, o zaman biz ekonomistiz bakın kitabını yazdık diyerek Merkez Bankası operasyonlarını sürdürdü, yetmedi kurtuluş savaşı veriyoruz dedi. Oysa 100 yıl önce şanla şerefle tarihe nakşettiğimiz tek bir kurtuluş savaşımız vardı. ’Bugünlerde iç kamuoyu da hiç inanmaksızın Türk parasından kaçmaya başladı. Bu da ikinci kırılma noktası ve dibe vuruş! Türk parasını koruma kanununa göre TL'yi korumakla görevli Cumhurbaşkanı paramızı pul etmiştir. Cumhurbaşkanımız,ülkenin rotasında doğru düzgün gitmesini sağlaması gerekirken rotadan çıkaran kişi olmamalıdır.’’ dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: