Antalya
25.11.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Öğretmenler Günü çiçekleri üniversiteden
Öğretmenler Günü çiçekleri üniversiteden

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi seralarında saksılı süs bitkileri üretilerek satışa sunuluyor. Süs Bitkileri Üretim Danışmanı Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Deniz Hazar, satışa sunulan süs bitkilerinin öğretmenler günü, anneler günü, sevgililer günü, yılbaşı gibi özel günlerde daha fazla ilgi gördüğünü söyledi.

Süs bitkilerinin üretimini Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisinde 200 metrekarelik iki serada yaptıklarını belirten Dr. Öğr. Üyesi Deniz Hazar, “Çiçekli, çiçeksizsaksılı süs bitkileri ve tıbbi aromatik bitkilerolmak üzere yaklaşık36 çeşit ürünümüz var. Yakın zamanda çeşit sayısı 50’nin üzerineçıkacak.Yakında soğanlı bitkilerimizdenlalenin, sümbülün satışları başlayacak. Yılbaşından itibaren minyatür gül satışı olacak.” diye konuştu. Mevsimlik çiçeklerle birlikte ürün yelpazesinin daha da genişleyeceğini söyleyenDr. Hazar, “Mevsimlik çiçekler şu anda hercai, menekşe ve karanfil.Bir ay sonra onlar da satışta olacak. İlkbaharda çeşit sayısı daha da artacak.” dedi.

ÖZEL GÜNLERE ÖZEL SUNUM

Çiçek satışlarını özel günlere göre ayarladıklarını belirten bunlardan Dr. Hazar, 24 Kasım Öğretmenler Günü için çiçekleri özel ambalajlarla satışa sunmaya başladıklarını belirterek,  “Bizleri yetiştiren, büyüten, bugünlere getiren öğretmenlerimize güzel bir sunum yapmak bizleri de mutlu etti.” ifadelerini kullandı. Dr. Hazar, süs bitkilerinin kampüs içerisindeki ziraat satış alanında tüm halka satışa sunulduğunu sözlerine ekledi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: