Antalya
25.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
AHENK Projesi OSB'de tanıtıldı
AHENK Projesi OSB'de tanıtıldı

'Antalya'da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma' (AHENK) projesi kapsamında OSB Teknik Koleji'ni ziyaret eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilere kitap okumanın faydalarını ve yalan söylememin zararlarını anlattı.

 

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, 'Antalya'da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma' (AHENK) projesi kapsamında OSB Teknik Koleji'ni ziyaret etti.  OSB Başkanı Ali Bahar Günün anısına Yazıcı’ya plaket verdi.  Vali Yazıcı, AHENK Projesi kapsamında 110 öğrenci birlikte kitap okudu. Daha sora öğrencilerle sohbet eden Yazıcı, bir öğrencinin, "Vali olmak için hangi zorluklardan geçtiniz?" sorusuna karşılı , "Sadece hayal ettim ve oldu. Sizler de hayal ederseniz bu iş oluyor. Lütfen siz de kendiniz ve geleceğiniz için hayaller kurun. Ben ilkokulu köyde, ortaokul ve liseyi devlet parasız yatılı okulunda okumuş biri olarak burada karşınızdayım. Hayal edince her şey oluyor. Hayal edin ve hayallerinizden vazgeçmeyin" dedi.

DEĞERLER EĞİTİMİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Vali Ersin Yazıcı, öğrencilerle sohbetinin ardından AHENK Projesi hakkında daha fazla bilgi vermek için öğretmenlerle bir araya geldi. "AHENK Projemizde bizim arzu ettiğimiz şey birkaç alana fazlaca dokunmak" diyen Vali Yazıcı, şunları söyledi; "Biz bu toplumda yaşıyoruz ve buradan mezun ettiğiniz çocuklar toplumun içine karışıp hayata dahil olacaklar. Kimi sanayide, fabrikalarda çalışacak kimi kendi iş yerini açacak. Çalışan, patron, ara eleman olacak ama istisnasız hepsi insan ve insanlar için iş yapacaklar. Dolayısıyla bizim AHENK'te vurguladığımız şey herkesin ihtiyaç duyacağı bireylerin, öncelikle iyi insan olmasını istiyoruz. AHENK Projesi'nde ki değerler eğitimini çok önemsiyoruz. Ben öğretmen arkadaşlarıma güveniyorum. Lütfen Antalya için, Türkiye için çocuklarımızın kalbine önce insan sevgisi ve saygısından başlayarak değerlerimizi yerleştirmeniz gerekiyor. Eğer iyi insan olmazsa iyi mühendis de olmaz, iyi profesör de olmaz. Çocuklarımızı eğitirken öncelikle onların iyi insan olmasını, disiplinli, hayatı bilen, insan haklarına saygılı ve insan olduğu için insanı seven bireyler yetiştirmeliyiz." HABER MERKEZİ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: