Antalya
23.11.2021
A

‘Zaptiye Rap Rap Raptiye Rep Rep Ne Haber Nitekim Yine Geldi Şapka Rep Rep’.

Cem Karaca'nın bu şarkısı, 12 Eylül cuntasına karşı yazılmış olup, cuntanın kapattığı partilerden birinin yeniden iktidara gelişinin, darbelerin demokrasiyi geri götürmekten başka bir işe yaramadığını simgeliyordu. Aynı şekilde Antalyaspor'un şu anda ki durumu da 'Naber Nitekim Yine Geldi Şapka' durumuna düştü. Antalyaspor için buradaki 'Şapka' nın anlamı küme düşme veya düşmeme noktasına gelmesidir.

Defalarca yazdım taraftar, Antalyaspor'u bu pozisyonda değil, şampiyonluk mücadelesi veren bir takım olarak görmek istiyor. Bu konumda ne teknik heyetin ne de futbolcuların bir kusuru yok. Kusur, yönetimde. Geçen gün bir AVM' nin önünde forma satan  Antalyaspor aracı gördüm. Üstünde hala Podolski'nin resmi var. Yahu Podolski gideli yıllar olmuş, siz hala onun üzerinden rant kazanmaya çalışıyorsunuz.

Gerekli prosedürler hızla tamamlandıktan sonra stat ismini bir firmaya verirsiniz, sonra içerden ve dışardan hem yıldızları hem de yıldız adaylarını Antalyaspor'a rahatlıkla getirebilirsiniz. Bunun yanında da devre arasında iki yıldız transferi yaparsanız bakın o zaman Antalyaspor nasıl şaha kalkıyor. Tabi bu işleri yapmak için beceri lazım. Anlaşılıyor ki yönetim biz kendi yağımızla kavrulacağız ve futbolcu yetiştirip satacağız hayaliyle yaşıyor. Bu mantık düşmemeye oynama mantalitesidir.

Hatayspor'a yenildik. Sıralamadaki yerimiz göreceli. Yani başarımız başka takımların başarısızlığına bağlı. Sivasspor, Malatyaspor yenildi Giresun'un galibiyeti üzerimize çıkmaya yetmedi. Bizi hedeflerimize kendi başarılarımız götürecek başka takımların başarısızlığı değil. Kaldı ki bu her zaman böyle olmaz.

Son söz Mukairu'ya. Bir futbolcu olağanüstü yetenekleri karşısında, olağanüstü ancak bu kadar beceriksiz olur. Bunun çözümü bu futbolcuyu takımdan kesmemek ve sürekli oynatmaktır. Önünde sonunda yeterli deneyime ulaşacak ve gollerini sıralayacaktır. Bu sürecin çok kısa sürmesi, teknik kadronun başarısı olacaktır. Futbol dolu günlerde hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok