Antalya
23.11.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
Diş hekimleri, 1,5 yıl sonra yeniden buluştu
Diş hekimleri, 1,5 yıl  sonra yeniden buluştu

Antalya Diş Hekimleri Odası, pandemi döneminde ara verdikleri bilimsel programlarına yeniden başladı. 

Uzun aradan sonra ilk toplantılarını kent merkezindeki bir otelde gerçekleştiren diş hekimleri, Prof. Dr. Baybora Kayahan, Prof. Dr. Esra Can, Dr. Haşmet Gökdeniz, Prof. Dr. Banu Karayazgan'ın sunumlarıyla tedavi yöntemlerindeki yenilikler hakkında bilgi aldı.

BÜYÜK DEĞİŞİMLER OLDU

Toplantının en dikkat çeken bölümünün diş hekimliğinde dijitalleşme olduğunu anlatan Antalya Diş Hekimleri Odası Başkanı Dr. Gassan Yücel, “Konuk hekimlerimiz alanlarında çok iyiler. 1.5 yıl sonra ilk defa bir araya geldik. Diş hekimliğinde son 5 yılda çok büyük değişimler oldu. En güncel değişiklikleri bu toplantılarla konuştuk. Dijital diş hekimliği çok ilgi gördü. Artık ağızdan ölçü alma devri özel kameralarla ağız içinin 3 boyutlu şekli çıkarılarak bilgisayarlarda işleniyor. Laboratuvarlarda insan eli değmeden üretim modeline geçiliyor" diye konuştu.

30. YIL PLAKETLERİ

Sempozyumun ardından diş hekimleri gala yemeğinde bir araya geldi. Meslekte 30'uncu yılını dolduran diş hekimlerine, oda yönetimi tarafından 30'uncu yıl anısına plaket verildi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: