Antalya
22.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Uysal’ın hafta sonu mesaisi
Uysal’ın hafta  sonu mesaisi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın hafta sonu programı yoğun geçti.  Uysal, ilk olarak,  Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman öncülüğünde Antalya’da toplanan Yörük dernekleriyle bir araya geldi. Başkan Uysal’ın Yörük dernekleriyle buluşmasına Antalya Yörük İl Hatunu Sibel Gezen de katıldı. 

TÜRK DÜNYASI ŞAHESERLERİ KONSERİ

Başkan Uysal, cumartesi akşam saatlerinde ise, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Antalya Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın düzenlendiği Türk Dünyası Şaheserleri konserine katıldı. Yunus Emre'nin vefatının 700'üncü yılı ve Azerbaycanlı ünlü şair Nizami Gencevi'nin doğumunun 880'inci yılına ithaf edilen konserde Başkan Uysal’ın yanı sıra birlikte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçkek Ömüraliyev, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz yer aldı.

KEŞKEK GÜNÜNE KATILDI

Başkan Uysal, pazar mesaisine ise Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) başladı. Antalya Çanakkaleliler Derneği’nin düzenlendiği geleneksel keşkek gününe konuk olan Uysal, burada yaptığı konuşmada, “Çanakkale bizim için çok değerli bir coğrafya. Anadolu insanının A’dan Z’ye birleşip omuz omuza, ülkemiz için önemli bir dönüm noktasını ürettiği bir yer. Bizi birleştiren, yapıştıran birlikte neler yapabileceğimizi gelecek kuşaklara gösteren bir coğrafya. Ben de askerliğimi orada yaptım” dedi.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: