Antalya
22.11.2021
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Tarihi parkta köpek işgali
Tarihi parkta  köpek işgali

Karaalioğlu Parkı’nda başıboş olarak dolaşan ve zaman zaman insanlara saldıran köpekler parkta gezinti yapan kent sakinleri ile turistlere korku yaşatıyor.

 

Antalya’nın en eski parkı olan Karaalioğlu Parkı’nda başıboş köpeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Beslenme sorunu da yaşayan köpekler, zaman zaman kent sakinlerine ve turistlere saldırıyor. Parkta aç kalan bazı köpeklerin, elinde yiyecek ve torba olan vatandaşlara saldırdığı, bu saldırılarda bazı vatandaşların yaralandığı olaylarda kayıtları geçmiş durumda.  İddialara göre buradaki sokak köpekleri, geceleri ve sabaha karşı daha da saldırgan oluyor.

PARKTA GEZEMEZ OLDUK

Başıboş köpekler için Büyükşehir Belediyesi, çağrı merkezini çok kez aradığını belirten bir vatandaş, “Eşimle parkta gezemez olduk. Belki bize zarar vermeyecekler ama etrafımızda gezinip hırlamaları bizi tedirgin ediyor” dedi.

ÇÖZÜM BULUNMALI

Günde 1-2 saatini Karaalioğlu Parkı’nda geçirdiğini söyleyen bir genç ise, “Abartmıyorum, günlük 15-20 köpek saldırısına tanık oluyorum. Bu köpeklere bir çare bulunmalı. Onlar bizim küçük dostlarımız elbette ama açlık ve barınma sorunları giderilmeli. Ayrıca buradan götürülen köpekler ne oldu onu da bilmiyoruz” diye konuştu.

TOPLANAN KÖPEKLER ORTADA YOK

Karaalioğlu Parkı’nda uzun zamandır yaşanan başıboş köpek sorunu film yapım şirketi Netflix’in bölgede yaptığı dizi çekimi sırasında bambaşka bir hal aldı. İddiaya göre; Netflix’in dizi çekimleri sırasında başıboş köpekler toplatıldı. Fakat çekimlerin ardından parka, toplanan köpekler değil başka köpekler getirildi. Ayrıca sonradan getirilen köpek sayısının götürülen köpek sayısından fazla olduğu görüldü. Parktan toplanan köpeklerin durumu ise meçhul. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: