Antalya
20.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Gitar festivaline COŞKULU AÇILIŞ
Gitar festivaline  COŞKULU AÇILIŞ

Muratpaşa Belediyesi ve ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Antalya Gitar Festivali, 10’uncu kez müzikseverlerle buluştu.

Muratpaşa Belediyesi ve ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği’nin beraber organize ettiği 10’uncu Uluslararası Antalya Gitar Festivali, başladı. Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılış konserine Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal eşi Ümran Uysal’la birlikte katıldı. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de konseri ilgiyle takip etti.  

10. YILINI DOLDURDU

Festivalin 10’uncusunun yapıyor olmanın mutluluğunu yaşadıkların kaydeden Uysal, “Bizlere, vergileriyle bunu yaşatan Muratpaşalı dostlarımıza, komşularımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi. ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği Başkanı Yıldırım Şimşek ise “İçimizdeki o güzel duyguları, romantizmi yok etmek için karabasan gibi çökmüş bir ortamda yaşıyoruz. Ama inatla biz o karabasana yenilmiyoruz. Burada olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

AÇILIŞ KONSERİ BEĞENİLDİ

10’uncu Uluslararası Antalya Gitar Festivali’nin açılış konserinde Fatma Parlakol, Alper Es, Semih Sarıhan ve Çavgın Çınkıt sahne aldı. Gitar ve kemana büyüleyici sesiyle eşlik eden Parlakol’un seslendirdiği Türk halk müziği şarkılarına Türkan Şoray Kültür Merkezi’ni dolduran müzikseverler de eşlik etti. Konser, uzun süre ayakta alkışlanırken Uysal, müzisyenlere günün anısına çiçek ve plaket takdim etti.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: