Antalya
20.11.2021
A
GÜNDEM , GÜVENLİK , YEREL YÖNETİM
Cami bağışında zimmet iddiası
Cami bağışında  zimmet iddiası

İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal ile partinin belediye meclis üyeleri, Aksu Merkez Cami için toplanan yardım paralarının Aksu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya tarafından bazı şahısların hesabına aktarıldığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.  

Aksu’da yapılması planlanan Merkez Camii için toplanan paraların bazı şahısların hesabına aktarıldığı iddiaları İYİ Parti Aksu İlçe Başkanlığı’nı harekete geçirdi. Aksu İlçe Başkanı Recep Bal ve partisinin belediye meclis üyeleri, vatandaşlardan cami yapımı için toplanan paraların Aksu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya tarafından belediyenin işlerini de yapan Aksan Peyzaj Süs Bitkileri Tarım İnşaat Sanayi ve Limited Şirketi yetkilisi ile Ergün Sevgi ve başka şahıslara aktarıldığını öne sürdü.  

BÜTÜN HESAPLAR İNCELENMELİ

Savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra Antalya Adliyesi önünde bir basın açıklaması yapan  Bal,  “Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Aksu Merkez Camii hesapları da incelenmelidir. Birden fazla kişiden para toplanma ihtimali göz önünde bulundurularak taraflarının ifadelerinin alınarak yargı nezdinde gerekenin yapılması lazım. Olayda adı geçen Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya ve Ergün Sevgi başta olmak üzere şüphelilerin ve şahısların bütün hesap dökümlerinin dosyaya alınarak bu yönde yardım ya da bağış adı altında yapılan ödemelerin tespit edilmesini istiyoruz. Ayrıca şahıslar hakkında ‘Görevi Kötüye Kullanma’ ya da şartlar oluştuğu takdirde ‘Zimmet’ suçlarından savcılığın tespit edeceği suçlardan kamu davası açılması için Aksu İlçe Başkanlığımız, belediye meclis üyelerimiz ve yönetimimiz ile birlikte suç duyurusunda bulunduk. Olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: